Reklamı Geç
Advert

Vali MANTI’nın, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ Mesajı

Vali Ali MANTI ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Vali MANTI’nın, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ Mesajı

Vali Ali MANTI ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı 

Vali Mantı;

 ‘Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesinin tescillendiği ve dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.
 
        Milletin kaderinin ancak milletin iradesi ile belirleneceğinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, dönemin işgalci ve sömürgeci güçlerine karşı verilen İstiklal mücadelesinde bir dönüm noktası olmuştur. ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış’ diyen kahraman ecdadımız din ve vatan aşkıyla gerçekleştirdiği mücadeleden başarıyla çıkarak geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da hür yaşayacağını tüm dünyaya haykırmıştır. Bu anlamda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millet iradesinin, birlik ve beraberliğine, bölünmez bütünlüğüne kasteden her engeli aşabileceğinin mühim bir nişanesidir.
 
        23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuk masumiyeti üzerinden dostluk, kardeşlik ve barış gibi evrensel değerlerin dünyanın dört bir köşesine ulaştırıldığı müstesna bir bayramdır. Ülkemizin gelişip büyümesi ve çağdaş medeniyetler seviyesine çıkabilmesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesine ve tarihimizin gurur dolu sayfalarından ilham alarak milli ve manevi değerlerle mücehhez olmalarına bağlıdır. Ülkemizin ümidi ve istikbali olan çocuklarımızın çağın gereklerine göre eğitim almaları, sağlıklı, yetenekli ve donanımlı bireyler olarak topluma katılmaları hepimizin ortak sorumluluğu olmalıdır.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’imizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; dünyanın tüm çocuklarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum”.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü