Reklamı Geç
Advert

Bingöl Üniversitesinde 2.Kitap Fuarı Yapıldı

Bingöl Üniversitesi tarafından ikincisi düzenlenen’ Bingöl Üniversitesi 2.Kitap Fuarı’ Valimiz Sayın Ali MANTI’nın katılımıyla açıldı.

Bingöl Üniversitesinde 2.Kitap Fuarı Yapıldı
Bingöl Üniversitesi tarafından ikincisi düzenlenen’ Bingöl Üniversitesi 2.Kitap Fuarı’ Valimiz Sayın Ali MANTI’nın katılımıyla açıldı.

        Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip ERDOĞAN Kongre Merkezi'nde kitapseverlerin beğenisine sunulan 2. Kitap Fuarı yoğun bir ilgi ve katılım ile açıldı.

        Açılış töreninde yaptığı konuşmada Vali MANTI şunları söyledi:

        ‘Her karışı kültür ve sanat ürünleri ile harmanlanmış kitap ve bilgi merkezli bir medeniyetin mensuplarıyız. Anadolu insanındaki bilgelik ve hikemi derinlik izlerini bu arka plandan alır.

         Hayatın her anını kitapla karşılamak ve hayatın akışını kitaba göre tasarlamak insanlığın tanıdığı en asil davranışlardandır. Maalesef sanal alem ve teknoloji bağımlılığı son yıllarda özellikle kitap okuma konusunda olumsuz örnekler geliştirdi.

        Yaşı ve mesleği ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızın özellikle de öğrencilerimizin kitap dolayımında bilgi ile münasebetlerini daima güncellemeleri gerekir.

        Toplumun geniş kesimlerinde kitap konusunda bir duyarlılık geliştirmeliyiz. Ancak okuyan ve üreten insanlar ancak çağın ruhunu yakalayabilirler. Onun için kitaplara gereken değeri ve özeni göstermeli, kaybettiğimiz bir değer olarak kitap okuma alışkanlığını yeniden kazandırmalı, kitaba dokunmaktan ve kitap okumaktan zevk alan nesiller yetiştirmeliyiz.

        Bu yıl üniversitemizce ikincisi düzenlenen kitap fuarının fikir dünyamıza ve düşünce iklimimize yeni bir soluk ve heyecan getirmesini dilerim.’

        Daha sonra standları ziyaret eden Vali MANTI, farklı yayınevlerinin okurların beğenisine sunduğu kitapları inceledi, fuardaki üniversiteli öğrencilerle ilgi duydukları kitap ve yazarlar hakkında sohbet etti.

        24 Nisan-6 Mayıs 2018 tarihlerinde açık olacak ‘2.Kitap Fuarı’nın açılışına Valimiz Sayın Ali MANTI yanı sıra Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Rektör Prof.Dr.İbrahim ÇAPAK, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet BEKTAŞ, kurum amirleri, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü