Reklamı Geç
Advert

Borçsuz belediyeye teşekkür

Bingöl Defterdarı Mesut Akbulut, Bingöl Belediyesi’nin vergi ödemelerini düzenli olarak yapması ve vadesi geçmiş vergi borcu bulunmadığından dolayı Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye teşekkür etti.

Borçsuz belediyeye teşekkür

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Defterdarı Mesut Akbulut ve beraberindeki birim müdürlerini makamında kabul etti.

Ziyarette konuşan Akbulut, Bingöl Belediyesi’nin Nisan ayı itibariyle vergi borcunun bulunmadığını söyledi.

 “Düzenli ödeme yapan belediyemize teşekkür ediyoruz”

Bingöl Belediyesi’nin vergi borcu ödemelerini düzenli olarak yaptığını ve vadesi geçmiş vergi borcunun bulunmadığını kaydeden Akbulut, şunları söyledi: “Belediyemize düzenli olarak yaptığı ödemelerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Tüm kamu kurumlarımız ve vergi mükelleflerimiz vergi borçlarını düzenli olarak yapmaları ülkemiz ve geleceğimiz açısından önem teşkil etmektedir. Ülkemizin kalkınmasında verginin ne denli önemli olduğu son derece açıktır. Ayrıca Kamu maliyesi ve piyasa ekonomisinde kabul görmeyen ve haksız rekabete dayanması amacıyla kayıt dışılıkla mücadelemiz devam edecektir.”

Barakazi: “Mali disiplini önemsiyoruz”

Herkesin kazancı ve mali gücü ölçüsünde kamu giderlerine karşılık olmak üzere vergilendirilmesinin esas alındığını anımsatan Barakazi, insanlara vergi bilincinin iyi bir şekilde anlatılması gerektiğini söyledi.

Bingöl Belediyesi olarak vergi ödemelerine dikkat ettiklerini ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz günden beri mali disipline ayrı bir önem verdik. Bu kapsamda gerek kurumsal ödemeler, gerekse diğer ödeme kalemleri noktasında hassas davrandık. Kamudan elde edilen geliri tekrar kamu yararına kullanma noktasında elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Bingöl Belediyesi olarak İlimizin gelişmesi noktasında diğer kamu ve kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek, gücümüzü birleştiriyoruz. Bu anlamda İl Defterdarlığımız da kentimizin kalkınması ve gelişmesi noktasında elinden gelen gayreti sarf ediyor. Başarılı çalışmalarından dolayı Defterdarımız Mesut Akbulut ve tüm kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum.”

Defterdar Akbulut, Belediye Başkanı Barakazi’ye plaket takdim ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü