Reklamı Geç
Advert

İŞ ADAMI BOZKURT, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İş hayatını Ankara'da sürdüren Bingöllü iş adamı Ali Rıza Bozkurt, 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde AK Partiden Bingöl milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

İŞ ADAMI BOZKURT, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İş hayatını Ankara'da sürdüren Bingöllü iş adamı Ali Rıza Bozkurt,  24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde AK Partiden Bingöl milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. 
 
Başvuru evraklarını Ankara'da bulunan AK Parti Genel Merkezinde ki yetkililere teslim ettikten sonra açıklamalarda bulunan Bozkurt, "28 Şubat'ların ve 15 Temmuz'ların bir daha yaşanmaması için, Yeni Türkiye için, 2023 hedeflerimiz için, gençlerimiz için ve ülkemiz üzerinde gerek içerden gerekse dışardan oynanan oyunları bozmak için bu seçimde Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmamız gerekiyor" dedi. 
 
Bozkurt açıklamasının devamında, " Parlamenter sistemde vesayetçi zihniyetler istedikleri zaman milletin iradesini yok saydılar, canları istediği zaman darbe yaptılar. Ülkemiz Cumhurbaşkanlığı sistemiyle; DARBELERDEN VE DAYATILMIŞ SİSTEMDEN  BOŞANIP, DEMOKRASİYLE NİKAH KIYACAK! Bingöl halkımızda ülkemizde her zaman şer odaklarına gerekli cevabı güçlü bir sesle vermiştir ve vermeye devam edecektir. Allah'ın izniyle bu seçimde de Bingöl halkı dik duruşunu gösterecektir. Siyasette hiç bir zaman kendi çıkarımızı düşünmedik. Devletimizin ve milletimizin çıkarlarını kendi çıkarlarımızın üstünde tuttuk.  "Hizmet Nimettir" anlayışıyla bu yolda Bingöl halkıyla birlikte yürüyeceğime söz veriyorum. Bu kutlu yolda memleketime ve ülkeme hizmet etmek için Bingöl Ak Parti Milletvekili Aday Adayı olduğumu kamuoyuna duyuruyorum. Hemşerilerimin desteklerini ve dualarını bekliyorum. Sevgi ve saygılarımla" ifadelerini kullandı.  
 
Ali Rıza Bozkurt Kimdir? 
 
Aslen Bingöl'ün Genç İlçesi Sivan Bölgesinin Karcı köyündendir. 1972 yılında Bingöl merkezde doğdu. Evli ve dört çocuk babasıdır. İlkokulu Memleketi Bingöl'de Atatürk İlkokulu’nda liseyi Bingöl Sanat Lisesi’nde okudu. Askerliğini bitirdikten sonra Üniversite eğitimini; Siyaset Bilimi ve İnşaat Mühendisliği bölümlerini okuyarak tamamladı. ER-AL İnşaat ve Safer Grup Mühendislik İnşaat firmalarını kurdu.1996 yılında memleketi Bingöl'de inşaat sektörüne girdi. 1997 yılında Ankara'ya göç etti. Halen İnşaat sektöründe olan İş adamı Bozkurt Türkiye'nin çeşitli illerinde Karayollarının, Devlet demir yollarının ve belediyelerin resmi; yol ve köprü  işleri yapmakta, her yıl bir çok  kişiye iş istihdamı sağlamaktadır. Ankara TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği) Siyasi işler sorumlusu, görevini yaptı. DAKAV (Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kalkınma Vakfı) üyesi. 2007 Genel seçiminde Ak Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı oldu. 2011 genel seçiminde Halkın Sesi Partisi'nde 1.sıra Bingöl Milletvekili Adayı oldu. 2015 Genel seçiminde Ak Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı oldu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü