Reklamı Geç
Advert

AK PARTİ ADAY ADAYI ORHAN BUĞRAHAN

Buğrahan "16 Nisan 2017 referandumu ile beraber hükümet sistemi değişti, değişiyor. Yasama ile yürütme birbirinden ayrılacak." dedi.

AK PARTİ ADAY ADAYI ORHAN BUĞRAHAN

16 Nisan 2017 referandumu ile beraber hükümet sistemi değişti, değişiyor. Yasama ile yürütme birbirinden ayrılacak. Yasamada olacak milletvekilleri uzman milletvekili olacağı için alanında birikimli kişilerin mecliste olması zorunlu hale gelmiştir. Ben de hem kamu hem özel sektör birikimimle eğitimde aksayan yönleri iyi biliyorum. Eğitim müfredatımız uzun yıllar vesayet altında olduğu için toplumumuz medeniyet değerlerimizle çelişen bir eğitim ve öğretime maruz bırakıldı. Eğitim felsefesi adına bir şeyler yapmak temel hedefimdir. Buna binaen çağdaş ancak kültür ve medeniyet değerlerimizle çelişmeyen, nitelikli insan eksenli bir eğitim modelinin inşasına katkıda bulunacağıma inanıyorum.

 

Bingöl adına

- Sosyal, siyasal ve ekonomik anlamda bölgesel dengeleri gözeten bir anlayış

- İstihdamın ve üretimin arttırılması için gerekli koşulların sağlanması

- Temsilde liyakat

- Kamu kaynaklarının adil ve verimli kullanılması

- İlimizin tarım ve hayvancılıkta hakettiği noktaya gelmesi için gerekli tedbirlerin alınması

Temel önceliklerim olacaktır.

 

ÖZGEÇMİŞ

Eğitimci ve yönetici olan Orhan Buğrahan 1966 Bingöl doğumludur. Evli ve dört çocuk babası olan Buğrahan 1986 yılında Bingöl İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra 1992 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümünü bitirerek 1993 yılında ilk görev yeri olan Denizli’de öğretmenlik hayatına başladı. 1995 yılında memleketi Bingöl’e gelerek Bingöl Lisesinde çalışmaya başlayan Buğrahan 1997-2011 yılları arasında Bingöl’de özel öğretim kurumlarında kuruculuk, idarecilik ve öğretmenlik yaptı.

Üniversite yıllarında Refah Partisi Bingöl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı (1991-1992) ve Milli Gençlik Vakfında aktif olarak yer aldı. Halen Cihannüma il temsilcisi olarak Bingöl İslami Kardeşlik Platformu sekreteryasında yer alan Buğrahan aynı zamanda Bingöl Evet Platformu Başkanlığı da yapmıştır.

2014 yılında Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevine başlayan Buğrahan Mart 2017’de Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına atandı. Orhan Buğrahan, 24 Haziran 2018 milletvekili seçimleri için görevinden istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisinden aday adayı oldu.  


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü