Reklamı Geç
Advert

“Adaleti yeniden tesis edeceğiz”

Bingöl İyi Parti İl Başkanı Hasan Kızılboğa, basına yaptığı açıklamada seçimlere hazır olduklarını, ülkede yitirilen adaleti yeniden tesis etmek için iktidara talip olduklarını söyledi.

“Adaleti yeniden tesis edeceğiz”

Bingöl İyi Parti İl Başkanı Hasan Kızılboğa, basına yaptığı açıklamada seçimlere hazır olduklarını, ülkede yitirilen adaleti yeniden tesis etmek için iktidara talip olduklarını söyledi.

Parti lideri Meral Akşener’in kendilerine aylardır bir erken seçime hazırlıklı olmaları gerektiğini ifade eden Kızılboğa, “Liderimiz Meral Akşener, bize uzun zamandır hazırlıklı olmamızı söylüyordu. İleri görüşlülüğü sayesinde seçimlere hazırlıklıyız. Tüm illerde teşkilatlanmamız hazır. İnşallah bu seçimde başarılı olacağız. İktidara talibiz. Adaletin kaybolduğu bu ülkede adaleti yeniden tesis etmek için mücadele edeceğiz. Herkes bilmeli ki adalet herkese lazım olacak.  Bugün adaleti ayaklar altına alanların da adalete ihtiyacı olacak. “dedi.

Beraat Kandili nedeniyle tüm Bingöllülerin ve İslam Aleminin Beraat Kandilini kutlayan Kızılboğa, “Bu mübarek kandil gecesinin başta İslam Ümmeti olmak üzere, tüm ülkemize, Bingölümüze, dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum “dedi.

“Baskılara karşı dik duracağız”

Yoğun bir katılımla gerçekleştirdikleri il kongrelerinin toplumda yeterli ilgiyi görmediğinden şikayet eden Kızılboğa, “Yoğun bir katılımla çok güzel bir kongre gerçekleştirdik. Fakat yeterince toplumda ilgi görmedi bu. Çünkü partimize karşı işleyen bir baskı mekanizması var. Buna rağmen duruşumuzu asla bozmayacağız. Bu ülkeye adaleti, liyakati getirmek için mücadelemizi sürdüreceğiz “şeklinde konuştu.

Cuma çıkışı imza kampanyası başlıyor

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza zorunluluğu ile ilgili partilerinin Cuma Günü kampanyayı başlatacaklarını aktaran Kızılboğa, “Allah’ın izniyle Cuma Günü, Cuma Namazı çıkışında seçim kuruluna gidip imzalarımızı atıp kampanyamızı başlatacağız. Meral Akşener, parti grubunun imzalarıyla değil, vatandaşlarının, halkımızın imzalarıyla aday olmaya karar verdi. Bizler de bu imza kampanyası ile değil 100 bin, milyonlarca imza ile aday olmasını sağlayacağız. Cuma günü başlayacak imza işlemi 9 Mayıs’ta sona erecek. Vatandaşlarımız Adalet Sarayında bulunan seçim kuruluna kimlikleri ile gidip imza atabilir. Hafta sonu da seçim kurulu çalışmaya devam edecek. Bizler de vatandaşlarımıza yardımcı olmak için orada olacağız. Ülkemiz içini hayırlısı neyse o olsun diyoruz “diye konuştu.

“Aday Adaylığı başvuruları bugün başladı”

Partilerinin adaylık için başvuruları bugün (30 Nisan) almaya başladığını ifade eden Kızılboğa, “4 Mayıs gününe kadar aday adaylığı için başvuruları alacağız.  Tabi şu an için en güçlü adaya Genel Başkan Yardımcımız Kazım Ataoğlu. Kendisi Bingöl’den aday olabilir. Başka şehirden de olabilir. Merkez yoklamasından sonra yetkili kurullar en uygun kararı verecektir. Tabi bizlerin gönlündeki isim Kazım Ataoğlu’dur. Kendisi Bingöl için önemli bir değerdir. Genel Başkanlık düzeyinde Bingöl’ü temsil etmesi Bingöl için büyük bir şanstır. Verilecek karar hepimiz için hayırlı olsun. Bingöl için de gerçekçi bir hedefimiz var şimdilik. Yaptığımız yoklamalar ve araştırmalar neticesinde insanlar baskı ortamında dahi bizlere oy vereceklerini söylüyorlar. Bu oylar Bingöl’de bize bir vekil kazandıracaktır.

“Herkesin adalete ve huzura ihtiyacı var”

İki kişinin dahi sohbet ederken üçüncü kişi geldiğinde sohbeti kestiği bir güvensizlik ortamı bulunduğunu kaydeden Kızılboğa, “Baktığınızda ülkede huzur yok. Adalet yok. İki kişi sohbet ederken üçüncü bir kişi geldiğinde sohbeti kesiyorlar. Güven problemi had safhada. İyi Parti milletimize huzuru ve adaleti vaat ediyor. Biz adaletsizliği ortadan kaldırmak için mücadele edeceğiz. Baskıya karşı dik durmaya devam edeceğiz. Yerelde özellikle kavgasız gürültüsüz karalama yapılmadan seçim sürecini atlatmak istiyoruz. Takdir milletindir. 25 Haziran’da iktidar olacağız. Ve o gün bizler de varız diyeceğiz. Biz parti olarak özellikle eğitim, sağlık, silahlı kuvvetler gibi hayati organların siyasete bulaşmamalarını tercih edeceğiz. Herhangi bir partinin alternatifi olmayacağız. Ne sağ ne de sol bir partiye alternatif olmayacağız. Biz Merkez parti olacağız. İyi parti olacağız “diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü