Reklamı Geç
Advert

TÜBİTAK Bilim Fuarlarının Açılışı Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında imzalanan ‘’Eğitimde İşbirliği Protokolü’’ kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla ülke genelinde olduğu gibi ilimizde bulunan okullarımızda da bilim fuarları sergileri açılıyor.

TÜBİTAK Bilim Fuarlarının Açılışı Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında imzalanan ‘’Eğitimde İşbirliği Protokolü’’ kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla ülke genelinde olduğu gibi ilimizde bulunan okullarımızda da bilim fuarları sergileri açılıyor.

               İl Millî Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, Bakanlığı ve TÜBİTAK ortaklığıyla ilimiz İbni Sina İlkokulu, 100.Yıl Ortaokulu, Vali Kurtuluş Şişmantürk Ortaokulu ve İMKB Kaleönü Ortaokulu’nda gerçekleştirilen Bilim Fuarı ve Teknoloji ve Tasarım Sergisi açılışını yaptı.

          Engin, açılıştan sonra öğrencilerimizin danışman öğretmenleri ile birlikte hazırlamış olduğu projeleri inceledi. Engin, yapılan güzel çalışmalar için okul yönetimini, öğretmenlerimizi ve özellikle öğrencilerimizi tebrik etti. Açılışa İl Müdürümüz Engin’in yanı sıra, Şube Müdürleri Abdulhaluk Çakan, Ömer Abdulaziz Döger, Serhat Aran, Mahmut Göçüncü, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin konuşmasında; “Bizi mutlu eden, heyecanlandıran etkinliklerin bir tanesi de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarıdır. Tüketen değil üreten, milli ve manevi değerlerine bağlı öğrencileri görmek ziyadesiyle bizleri memnun ediyor. Fuarda gerçekleştirilen projelerin öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağladığını ifade etti. Eğitim kurumlarının öncelikli amacının yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olduğunu belirten Engin, öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmalarıyla ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ettiğini, bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımızın ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabileceğini, her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabileceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü