Reklamı Geç
Advert

Vali Ali Mantı’nın ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ Mesajı

Vali Mantı “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Engelliler Haftası, öncelikle engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin hatırlanarak ön plana çıkarılması, haklarının ve sorunlarının çeşitli etkinliklerle gündemleştirilerek geniş kesimlerde farkındalık oluşturulması açısından oldukça önem arz etmektedir." dedi.

Vali Ali Mantı’nın ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ Mesajı

“Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Engelliler Haftası, öncelikle engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin hatırlanarak ön plana çıkarılması, haklarının ve sorunlarının çeşitli etkinliklerle gündemleştirilerek geniş kesimlerde farkındalık oluşturulması açısından oldukça önem arz etmektedir.

İslam kültür ve medeniyeti daima mağdurun ve muhtacın yanında durarak insan onurunu ve gururunu her hususun üzerinde tutar. İnsanı biricik görür ve önündeki engelleri kaldırarak bedensel, ruhsal ve ahlaki açıdan engelsiz bir hayata hazırlar.

Özellikle engelli kardeşlerimize ‘yaratılmışların en güzeli’ gözüyle bakmak ve onlar için daima ayrı bir sayfa açmak asli görevlerimizdendir. ‘Sizin en hayırlınız insanlara en faydalı olanınızdır’ ilkesinden hareketle engellilere dönük sahiplenici anlayış ve tutumlarımız daimi olmalıdır.
  
Devletimiz bu inanç ve ilkelerle, bizler için son derece önemli olan engellilerimizin kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri, sosyal ve ekonomik hayata daha aktif olarak katılmaları için hukuki düzenlemeler yanında, farklı program ve projeler ile eğitimden istihdama, kültürden sanata geniş bir yelpazede çok önemli adımlar atmaya devam etmektedir.

Son yıllarda toplumca geliştirdiğimiz engellilere yönelik olumlu algı ve davranışların yılda bir hafta değil yaşamın her karesinde canlı ve etkin kalmasını hassasiyetle korumalı ve ileriye götürmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını kutluyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü