Reklamı Geç
Advert

‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ Etkinlikleri Gerçekleştirildi

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ Etkinlikleri Gerçekleştirildi

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

İlk olarak Valimiz Sayın Ali Mantı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu, Sessizler Kulübü Derneği Başkanı Ercan Aksoy, Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Bahattin Tuz, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata ve engelli vatandaşları makamında ağırladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Mantı şunları söyledi:
 
'Devletimiz engelli kardeşlerimiz için daha rahat ve huzurlu bir hayat hedefiyle maddi ve manevi her türlü imkânı seferber etmektedir. İnşallah bu süreç daha büyük projeler, yatırımlar ve hukuki düzenlemelerle devam edecektir. Bizler de Bingöl’de tüm kurum ve kuruluşlarımızla, STK’larımızla engelli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. El ele vererek engellerin asgariye indirildiği bir toplum için canla başla çalışacağız.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle farklı etkinliklerimiz olacak. Bu sayede toplumun geniş kesimlerinde engelli kardeşlerimiz ve yaşadıkları sorunlar ile ilgili olarak bir farkındalık oluşturmaya çalışacağız. Son yıllarda engelli kardeşlerimize yönelik özellikle istihdam konusunda ciddi mesafeler aldık. Bingöl’de memnuniyetle takip ettiğimiz Sivil Toplum Kuruluşları ve onların engelli kardeşlerimizle ilgili faaliyetleri var. İnşallah bu hassasiyetler büyüyerek kalıcı politikalara ve uygulamalara dönüşecektir.

Bu nazik ziyaret için hepinize teşekkür ediyorum; Devlet olarak daima yanınızda olduğumuzu hatırlatarak tüm engelli kardeşlerimin ‘10-16 Mayıs Engelliler haftası’nı kutluyor, hayatınızda iyiliklerin ve kolaylıkların çoğalmasını diliyorum.'

Ziyaret, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının değerlendirilmesi, sohbet ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Akabinde Valimiz Sayın Ali Mantı’nın katılımları ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce düzenlenen ‘Engelliler Haftası Farkındalık Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.

Hükümet Konağı önünden başlayıp saat kulesine kadar devam eden ‘Farkındalık Yürüyüşüne’ Vali Mantı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Tunahan Çil, Kurum müdürleri, ilgili sendika temsilcileri, engelli dernekleri temsilcileri ve üyeleri ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Valimiz Sayın Ali Mantı vatandaşlarımıza hitaben şunları söyledi:

‘Bu hafta münasebetiyle değerli engelli kardeşlerimizin ve derneklerimizin yapmış oldukları  çalışmalardan dolayı Dernek başkanlarını ve Yönetim Kurulunu tebrik ediyorum. Kurumlarımızın ve Bingöl halkımızın derneklerimize verdikleri destek ve göstermiş oldukları teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Devletimiz her alanda olduğu gibi bu alanda imkânlarını seferber etmiştir. Dünyanın çoğu ülkelerinde olmayan haklar devletimiz tarafından engelli kardeşlerimize sunulmuştur. Kardeşlerimizin hiçbir konuda mağdur olmaması için devlet ve millet olarak elimizdeki her türlü imkânı kullanacağız.

Tüm kurum, kuruluşlarımız ve halkımızla beraber değerli kardeşlerimizin problemlerini çözme yolunda seferber olmuş durumdayız. Tekrar 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutluyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum’.

Son olarak Vali Mantı, Bingöl Belediyesinin Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği öğle yemeği programında engelli vatandaşlarımızla bir araya geldi. Programa Valimiz Sayın Ali Mantı ile eşi Işıl Mantı Hanımefendinin yanı sıra Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi, Rektör Prof.Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı Tunahan Çil, İl Emniyet Müdürü Metin Akay ve eşi Dilek Akay, kurum müdürleri, engelli vatandaşlarımız ve yakınları katıldı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü