Reklamı Geç
Advert

Engelliler Temsili Askerlik Yaptı

Vali Ali Mantı, 49. Komando Tugay Komutanlığınca düzenlenen ‘Temsili Askerlik, Yemin ve Terhis Töreni’ne katılarak, bir günlüğüne dahi olsa askerlik vazifesinin onur ve gururunu yaşayan engelli vatandaşlarımıza terhis belgelerini verdi.

Engelliler Temsili Askerlik Yaptı

Vali Ali Mantı, 49. Komando Tugay Komutanlığınca düzenlenen ‘Temsili Askerlik, Yemin ve Terhis Töreni’ne katılarak, bir günlüğüne dahi olsa askerlik vazifesinin onur ve gururunu yaşayan engelli vatandaşlarımıza terhis belgelerini verdi.
 
49. Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törene Valimiz Sayın Ali Mantı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin Altay, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Vali Yardımcısı Cevat Gün, İl Protokolü, askeri erkân ve engelli vatandaşlarımızın aileleri katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende yaptığı konuşmada 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin Altay, ‘Temsili askerlik uygulaması kapsamında engelli vatandaşlarımıza bir (1) gün süresince askeri ortamı yaşama imkânı sağlamaya çalıştık. Engelli vatandaşlarımızın bir günlüğüne de olsa yaptıkları temsili askerlik ile gözlerindeki heyecanı, gururu ve onuru görmüş oldum.  Burada bulunan engelli vatandaşlarımıza, ailelerine ve katılımcılara teşekkür ediyorum’ dedi.
 
Konuşmaların ardından düzenlenen yemin töreninde temsili olarak askerlik yapan engelli vatandaşımızın terhis heyecanına ortak olan Vali Mantı,  silah ve bayrak üzerine el basarak yemin eden engelli vatandaşlarımıza terhis belgelerini verdi.
 
Tören toplu fotoğraf çekimi ve verilen öğle yemeği ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü