Reklamı Geç
Advert

Vali Ali Mantı’dann ‘15 Temmuz’ Mesajı

Vali Ali Mantı "Aziz milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 darbe girişimi üzerinden iki yıl geçti. Hamdolsun ki milletimiz dayandığı sağlam inanç ve ahlaki değerlerle bu hain teşebbüsü bertaraf ederek püskürtmüş ve akim bırakmıştır. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, din, dil ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın milli ve manevi dinamiklere yaslanarak tek vücut olan kahraman milletimiz, dahili ve harici bedhahlara geçit vermemiş, şanlı tarihine yeni bir onur ve gurur sayfası eklemiştir." dedi.

Vali Ali Mantı’dann ‘15 Temmuz’ Mesajı
Vali Ali Mantı 15 Temmuz Mesajı yayınladı.Vali Mantı mesajında şunlara değindi;
 
Aziz milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 darbe girişimi üzerinden iki yıl geçti. Hamdolsun ki milletimiz dayandığı sağlam inanç ve ahlaki değerlerle bu hain teşebbüsü bertaraf ederek püskürtmüş ve akim bırakmıştır. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, din, dil ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın milli ve manevi dinamiklere yaslanarak tek vücut olan kahraman milletimiz, dahili ve harici bedhahlara geçit vermemiş, şanlı tarihine yeni bir onur ve gurur sayfası eklemiştir.
 
Gökten ecdadın inerek o pak alınları öptüğü bu müstesna duruş ile milletimiz kendi tarihinin öznesi olmuştur. Derin bir şuurun tezahürü olarak, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve istikbali için hiç tereddüt geçirmeden sokaklara dökülerek göğsünü hain darbecilere siper eden ve ‘tanklardan büyük yüreğim var’ diyen aziz milletimiz sonraki kuşaklara eşsiz bir örneklik sergilemiştir. Çelik ve demir karşısında kitap ve hikmet; inkar ve ihanet karşısında iman ve sadakat bir kez daha galip gelmiştir.
 
15 Temmuz direnişi maşeri vicdanda adanış, gaza ve şehadet duygusunun hala ne kadar canlı olduğunun ve milletimizin medeni değerler konusunda hala ne kadar hassas olduğunun en güzel kanıtıdır. Bu örnek tarihten günümüze Bedir, Uhud, Malazgirt, Kut’ül Amare ve Çanakkale ruhunun hala ne kadar iri ve ne kadar diri olarak toplumun kalbinde ve aklında durduğunu göstermektedir.
 
Bu bilinç, rüyalara dayalı bir egemenlik alanı üzerinden halkları afyonlayan çarpık din anlayışlarına dün olduğu gibi bundan sonra da müsaade etmeyeceğini haykırmıştır.  Karanlık dehlizlere karşı hakkın ve hakikatin yanında duruşunu perçinleyen aziz milletimiz, bildiğimiz ve bilmediğimiz düşmanlarımıza karşı dirilişin ve direnişin gurur abidesi olmuştur böylece.
 
15 Temmuz gecesinde yaşadıklarımız her daim teyakkuz halinde olmamız, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemiz ve zinhar gafletten uzak kalmamız gerektiğini bize ihbar etmektedir. Zira bayrak, toprak ve istiklal, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere en yüce emanetidir. Bizler de şehitlerimizin ve gazilerimizin bu aziz emanetlerini sonraki nesillere ulaştırmakla mükellefiz.
 
Bu duygularla, bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık, esenlik ve uzun ömür diliyorum.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü