Reklamı Geç
Advert

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

2018 yılı III. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ali MANTI başkanlığında yapıldı.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
2018 yılı III. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ali MANTI başkanlığında yapıldı.
 
Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının 2018 yılına ait ilimizde gerçekleştirdiği projelerin değerlendirmesinin yanı sıra henüz proje aşamasında olan yatırımların uygulanacağı bölgelere olan katkısı hususunda istişarelerde bulunularak Koordinasyon Kurulunun karar almasını gerektirecek teklifler görüşüldü.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Ali MANTI şunları söyledi:
 
“2018 yılı III. Döneminde; yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının İlimizde gerçekleştirdikleri projelerin kısa bir değerlendirmesi, yatırım tekliflerinin uyumlaştırılması, program ve projelerin uygulanmasında birimler arası eşgüdüm gerektirebilecek hususlarda istişarede bulunulması ve Koordinasyon Kurulunun karar almasını gerektirecek konularda Kurul Kararı alınması teklifleri görüşülecektir.
 
Kıymetli Hazirun.
        
Yatırımlarımız hızla devam ediyor. Bingöl’deki yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Tüm kamu kurum ve kuruluşları karşılıklı işbirliği içerisinde olmak üzere ve birbirlerine hukuk çerçevesinde herhangi bir engel ve problem çıkarmadan işlerini yapıyor. Başta Kamu kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere tüm meslek ve bölge kuruluşlarımız görevini yerine getiriyor. İnşallah bu samimiyet ve gayretle hukuki sınırlar içerisinde görevimizi hızlı, etkin ve verimli bir şekilde yapmaya devam edeceğiz.
 
Devletin temeli hukuk, hukukun temeli güvendir. Hepimiz bu devletin bir parçasıyız. Devlete çalışıyoruz dolayısıyla millete çalışıyoruz. Kimse kamusal kaprise kapılmadan elindeki imkân ve kabiliyetler neyse bunları kullanılacak. Kullandığımız imkânlar toplumun imkânı. Nihayetinde sunacağımız hizmetler toplumun imkânı. Topluma yapılan hizmetler. Kesinlikle hukuki ve ahlaki sınırları taşmadan görevimizi en iyi şekilde yapacağız. Bize düşende geriye dönüp baktığımızda bir hoş seda aynı zamanda işimizin doğru yapmanın huzuruyla devam etmektir. Bir takım saçma sapan işler ile karşılaştığımız zaman bizim bu zamanlarda bile hak ve hukuka sığınacağız. Biz hak ve hukuka sığındığımız müddetçe bize Allah’ın izniyle hiç kimse ne bugün ne de yarın her hangi bir şey yapma şansı yoktur.
 
Önemli olan devletin bize verdiği sorumlulukları dürüstlük içerisinde etik ve hukuk kuralları içerisinde yerine getirmektir. Unutmayalım ki, çok bağıran haklı değildir; adam gibi işini yapan haklıdır' dedi.
 
 Toplantı daha sonra yatırımcı Kamu Kurumlarının Bölge ve İl Müdürleri tarafından İlimizde devam eden ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili sunumları, akabinde de sorun ve ihtiyaçlarla ilgili konuların görüşülmesi ile devam etti.
 
Toplantıya Vali Ali Mantı’nın yanı sıra, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcısı Cevat Gün, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, meslek odaları başkanları ile yatırımcı kamu kurumlarının bölge ve il müdürleri katıldı.
 
 
 
Projelerin Sektörel ve Toplam Bedel Üzerinden Dağılımı:
 
Sektör                        Proje Sayısı                  Toplam Proje Bedeli TL     % Dağılımı
Ulaştırma:                               142                                     2.049.560.718              52
Enerji:                                       36                                        645.654.301               16   
Tarım ve Hayvancılık:             69                                        350.288.824                9
            Eğitim:                                       45                                        242.858.701                6
Sağlık:                                        25                                        204.557.597               6
Diğer:                                        232                                       425.527.989               11
TOPLAM:                        549                                   3.918.448.130           100      
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü