Reklamı Geç
Advert

Aydemir, Anayasa Komisyonunda

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yasama çalışmalarının ilk müzakere birimi olan komisyonlara seçimler yapıldı. Halkların Demokratik Partisi Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir TBMM Anayasa Komisyonu üyeliğine seçildi.

Aydemir, Anayasa Komisyonunda

TBMM İhtisas Komisyonlarında seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Anayasa Komisyonu’nda üyeliğe seçildi.

Konuya ilişkin olarak HDP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Partimizin değerli hukukçularından, ilimizin Milletvekili Av. Erdal Aydemir TBMM bünyesinde yer alan Anayasa Komisyonu üyeliğine seçilmiş bulunmaktadır. Kendisini halkımız adına kutluyoruz.

Yılların hukukçusu Baromuzun eski başkanı, milletvekilimiz Av. Erdal Aydemir bu birikimlerini bu kurulda halkımızın ihtiyacı olan anayasa değişikliklerinde sergileyeceğine eminiz. Bu yolda mevcut anayasanın demokratik dönüşüme uğramasında ülke yararına katkı sunacağı kuşkusuzdur. Demokratik, yeni ve uygar bir anayasa yapmaları temennisiyle kendisine Bingöl Halkı ve Il, ilçe teşkilâtlarımız adına başarılar dileriz” ifadeleri kullanıldı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü