Reklamı Geç
Advert

KENTPARK’A YOĞUN İLGİ

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 52 bin metrekare alan üzerinde büyük oranda yapımı tamamlanan Kentpark’ta incelemelerde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.

KENTPARK’A YOĞUN İLGİ

Başkan Barakazi, Selahattin Eyyübi Mahallesi’nde 52 bin metrekare alan üzerinde yapım çalışmaları devam eden ve içerisinde birçok etkinliğin yapılacağı Kentpark’ı inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada yoğun ilgiyle karşılaşan Barakazi, vatandaşlarla çay içip sohbet etti. Kentpark ve il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi veren Barakazi, Bingöl’e hizmet için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurguladı.

Çocuklarla yakından ilgilenerek hatıra fotoğrafı çekinen Barakazi, miniklerin parka dair sorularını yanıtlayarak, isteklerini not etti.

“BİR AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK”

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Barakazi, büyük oranda tamamlanan parkın bir ay içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Parkın, 12 Haziran 2017 tarihinde 2 milyon 951 bin 394 TL’ye ihale edildiği anımsatan Barakazi, “Projemizde çocuk oyun alanları, engelsiz çocuk oyun alanları, fitness alanları, kaykay pisti, bahçe satrancı, trambolin, bazalt yürüyüş yolları, akrilik ve kauçuk kaplamalı bisiklet yolları, oturma grupları, barbekülü piknik alanları, 4 adet içme suyu çeşmesi, WC’ler ve çevre düzenlemesi yer alıyor. Parkımızdaki çalışmaları büyük bir oranda tamamladık. Bir ay içerisinde tamamıyla bitireceğiz” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZ YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR”

Kentpark’a olan ilginin her geçen gün arttığını ifade eden Barakazi, Bingöl’ün en büyük parkı özelliğini taşıyan parkın, bölgede de ender parklar arasında yer aldığını söyledi.

Barakazi, “Özellikle bu bölgede bulunan mahallelerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızdan çok yoğun bir ilgi görüyor parkımız. Bugün burada hem incelemelerde bulunduk hem de vatandaşlarımızla sohbet etme şansın bulduk. Parkımızı ziyaret ederek, aileleriyle zaman geçiren tüm vatandaşlarımızın takdirini aldık. Halkımızın tebrik ve takdirleri bizleri motive etmekle beraber ne kadar güzel işler yaptığımızı gözler önüne seriyor” dedi.

“ YEŞİL ALANI ÖNEMSİYORUZ”

Bingöl Belediyesi olarak yeşil alanı önemsediklerini kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Çeşitli mahallelerimizde 8 park inşa ettik. 18 parkımızda engellilere yönelik oyun grubu ve zemin iyileştirilmesi yaptık. 19 parkımızın bakım ve onarımlarını yaptık. Yeni parklarla birlikte İlimize kazandırılan yeşil alan miktarımız 94 bin metrekareye ulaştı. Yeşil alana verdiğimiz önemi, Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde inşa çalışmaları süren Kentpark ile taçlandıracağız.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü