Reklamı Geç
Advert

Vali Mantı’dan Kurban Bayramı Mesajı

Bingöl Valisi Ali Mantı, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Mantı’dan Kurban Bayramı Mesajı

ingöl Valisi Ali Mantı, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Mantı, yayımladığı Kurban Bayramı Mesajında şunları söyledi:

“Kurban, unuttuğumuz ve uzaklaştığımız iyilik, doğruluk, ahlak, adalet, hakkaniyet gibi değerlere yakınlaşma ve bu yüce değerlerle kendimizi inşa etme fırsatıdır.

Kurban, kalbimize ve hayatımıza yabancılaştırdığımız tevhid düşüncesini yeniden ihya ve imar fırsatıdır.

Bugün milletçe ve ümmetçe, her daim ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, unutulmaya yüz tutmuş yardımlaşma ve dayanışma duyguları ile etrafımızdaki ihtiyaç sahiplerini hatırlamamızı sağlayan Mübarek Kurban Bayramına erişmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz.

Yüce dinimiz İslam’ın iki bayramından biri olan Kurban Bayramını idrak edeceğimiz bu günlerde bayramın sevinç ve mutluluğunu; eş, dost ve yakınlarımızla, aziz şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle, ülkemize sığınan mültecilerle, mazlum ve mağdurlarla, şefkat ve merhamet yüklü bir bakışı ve dokunuşu bekleyen öksüz ve yetimlerimizle, yaşlılarımızla, engelli kardeşlerimizle, hastalarımızla, ihtiyaç sahipleri ve kimsesizlerle birlikte yaşamamız, onlarla paylaşmamız gerekir.

Ülkemizin içeriden ve dışarıdan farklı konu ve araçlarla kuşatılarak tüketilmek istendiği bir zamanda Kurban Bayramını ve onun yaydığı rahmet ve bereketi ezanımızın veselalarımızın ebediliği için bir imkana dönüştürmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle,‘din u devlet’ için şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimizi şükran ve minnetle anarken; başta aynı şehirde yaşamaktan onur duyduğum değerli Bingöllü hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Dünyasının Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bu mübarek günlerin insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü