Reklamı Geç
Advert

"Ekmeyenlere Tohum Dağıtılıyor"

Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından %50 hibeli olarak dağıtılan sertifikalı buğday tohumlarının çiftçilik yapmayanlara dağıtıldığını ifade eden Sabahattin Ensarioğlu, “Tohumluk buğday alakası olmayan şahıslara veriliyor. Asıl ihtiyacı olan arazi sahiplerinin ise bu konudan haberi olmuyor” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Bingöl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere sertifikalı buğday tohumunun yaygınlaştırılması amacıyla %50 hibeli olarak 134 ton buğday dağıtımı gerçekleştirilmişti. Güveçli köyü sakinlerinden Sabahattin Ensarioğlu isimli vatandaş bu duruma tepki göstererek yetkililerden gerekli denetimleri yapmalarını istedi. Arazisi olmayan, çiftçilik yapmayan, tohumları ekmeyecek olan kişilere destek verildiğini ifade eden Ensarioğlu, gerçek çiftçilerin ise bu koşullarda mağdur olduğunu söyledi.

“Karaborsacılık yapıyorlar”

Tohumları desteklemeyle alanların ekmek yerine, ekecek olan çiftçilere sattığını ifade eden Ensarioğlu, “Alakası olmayanlara tohumları veriyorlar. Onlar da karaborsada arazi sahiplerine satıyorlar. Tarım İl Müdürlüğü’nde tonu 900 TL olan buğdayı 1500 TL’ye satıyorlar. Madem ekmeyecekler Tarım neden bunlara veriyor bu tohumları? Verilen tohumların ekilip ekilmediğini denetliyorlar mı? Eğer birine tohum desteği veriyorlarsa o kişinin o tohumları ekip ekmediğini de takip etsinler” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü