Reklamı Geç
Advert

Bingöllü Atlet Ukrayna Yolcusu

Başarılı sporcumuz Bedirhan Alpağu 22 Eylül 2018 tarihinde UKRAYNA’NIN Luts kentinde düzenlenecek olan Uluslararası Yıldızlar U-18 yarışmalarında Yüksek Atlama branşında Türkiye’yi temsil edecek.

Bingöllü Atlet Ukrayna Yolcusu

Bingöl Yaşamspor sporcularından Bedirhan Alpağu Sezona Okul Sporları Türkiye Şampiyonasında Yüksek Atlama branşında 1.82 lik derecesiyle Türkiye İkinciliği elde ederek başladı. Daha sonra Bingöl Belediye Yaşamspor Kulübü bünyesinde katıldığı yarışmalarda derecesini kademeli bir şekilde geliştirerek 21-22 Temmuz 2018 tarihlerinde İzmir Olimpik Deneme Yarışmalarında 2.00 atlayarak Türkiye Şampiyonu oldu. Ankara ilinde düzenlenen 1. Orhan Altan Atlamalar Atletizm Yarışmalarında ilimizi temsilen katılan sporcumuz 2.05 atlayarak Türkiye Şampiyonu oldu ve Milli takıma seçildi. Başarılı sporcu Alpağu 22 Eylül 2018 tarihinde Ukrayna’nın Luts kentinde düzenlenecek olan Uluslararası U-18 yarışmalarında Yüksek Atlama branşında Türkiye adına mücadele edecek.

Fenerbahçe’ye Transfer

Bedirhan Alpağu ve Leyla Ağırbaş Fenerbahçe Spor Kulübü ile anlaşarak kulüplerde Fenerbahçe Spor Kulübü adına yarışmalara katılacak ve Bingöl’ü üst düzey yarışmalarda temsil edecekler. Sporcular ferdi ve Türkiye Şampiyonası yarışmalarında Bingöl adına yarışmalara katılacaklar.

Alpağu’dan Yarışma Öncesi Arıkan’a Ziyaret

Başarılı sporcu Bedirhan Alpağu, antrenörlerinden Ahmet Demir ve Atletizm İl Temsilcisi Osman Orman Ukrayna’ da düzenlenecek olan Uluslararası U 18 yarışmaları öncesinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan’ı makamında ziyaret ettiler.

İl Müdürü Arıkan yarışmalarda göstermiş olduğu başarıdan dolayı sporcu Bedirhan Alpağu ve antrenörlerini kutlayarak Ülkemizi Ukrayna’da yapılacak Uluslar arası U18 yarışmalarında temsil edecek Türk Milli Takımında İlimizden bir sporcunun yüksek atlama branşında yer almasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Arıkan Ayrıca Uluslararası yarışmalarda Milli takım, Sporcu, antrenör ve idarecilerine başarı dileklerinde bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü