Reklamı Geç
Advert

Tarımdan Sertifikalı Buğday Tohumu Dağıtımı

Bingöl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sertifikalı Buğday yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla hayata geçirdiği proje kapsamında çiftçilere 134 ton Sertifikalı Buğday Tohumu dağıtımı gerçekleştirdi.

Tarımdan Sertifikalı Buğday Tohumu Dağıtımı

% 50 hibeli olarak çiftçiye verilen tohumların dağıtım töreni Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Sertifikalı Buğday yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla İl Müdürlüğümüz tarafından 2018 yılında İl Özel İdaresine sunulan proje kapsamında, İlimiz Çiftçilerine dağıtılmak üzere Bingöl İl Özel İdare destekli % 50 hibeli 64 ton Bezostaja ve 70 ton Syrena Odeska çeşidi olmak özere toplamda 134 ton sertifikalı buğday alımı yapılmıştır.

Sertifikalı Buğday dağıtım töreninde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İl Müdürü Burhan Bahadır, "Sertifikalı Buğday yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması projesi ile sertifikalı buğday kullanılarak buğday üretim miktarı ve kalitesini artırmayı amaçlıyoruz. Buradan hareketle ilimizde buğday yetiştiriciliği yapan üreticilerimizin kalite ve verimde yaşanan artışı gözlemlemesi ile sertifikalı buğday kullanımının yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzce alımı yapılan sertifikalı buğday tohumlarının dağıtımı çiftçi talep listesi doğrultusunda gerçekleştirilecek. Bu vesile ile İlimiz Yetiştiricilerine bol ve bereketli  bir üretim sezonu geçirmelerini diliyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü