Reklamı Geç
Advert

Baro Başkanı Budancamanak oldu

Cumartesi günü yapılan Bingöl Baro Başkanlığı seçimlerinde üç aday yarıştı. Seçimden galip çıkan Avukat Hanifi Budancamanak oldu.

Baro Başkanı Budancamanak oldu

Bingöl Barosu 13. Olağan Genel Kurulu Cumartesi günü saat 13.00’da Bingöl Adliyesi Ağır Ceza Duruşma Salonunda başladı.

Eski Başkan Abdullah Alakuş, İrfan Yılmaz ve Hanifi Budancamanak’ın aday olduğu seçimlerde Budancamanak aldığı 43 oy ile yeni dönemde Baro Başkanı seçildi.

Divan Başkanının açılış konuşmasını yapmasının ardından adaylar sırayla kürsüye çıkıp konuşmalarını yaptılar. Daha sonra seçime gidildi ve baroya kayıtlı avukatlar oylarını kullanmak için sandığa gittiler.

Toplam 102 oyun kullandığı seçimde Hanifi Budancamanak 43, Abdullah Alakuş 36, İrfan Yılmaz ise 21 oy aldı. 2 tane ise geçersiz oy kullanıldı.

Seçimden zaferle ayrılan Budancamanak yaptığı açıklamada, “Son derece demokratik, saygı ve hoşgörü çerçevesinde geçen bir seçim oldu.  Hepsi birbirinden değerli aday arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Seçimden önce sunduğumuz vaatleri arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Bingöl Barosu, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da toplumsal olaylara olan duyarlı yaklaşımını sürdürecektir. Her zaman mazlumun ve mağdurun yanında yer alacağız. İnsan Haklarını korumaya yönelik mücadelemizi sürdüreceğiz.  Bu süreçte bizlerle birlikte olan, bizlere destek veren vermeyen Baromuzun üyesi tüm avukat arkadaşlarımıza teker teker teşekkür ediyorum. Bizlere layık gördükleri bu görevde elimizden geleni yapacağımızdan şüpheleri olmasın” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü