Reklamı Geç
Advert

Kız Kardeşim Projesi Eğitimi BİNTSO’da verildi

Türkiye’de kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımlarını güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Kız Kardeşim Projesi’ kapsamında hazırlanan Eğitimler Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO)’nda verildi.

Kız Kardeşim Projesi Eğitimi BİNTSO’da verildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca- Cola Türkiye işbirliği ile yürütülen proje kapsamında hazırlanan eğitimler, 30 ilde 9 bin kadına ulaşma hedefiyle sürdürülüyor. Girişimci olmak ve ekonomik hayata katılmak isteyen kadınlara girişimcilik, finans, bilişim ve iletişim alanlarında destek sağlamak amacıyla yürütülen projede ayrıca fikir üretme, girişimcilik kampları ve kadın girişimcilerle ilham buluşmaları da gerçekleştiriliyor. Projenin Bingöl etabı, BİNTSO ev sahipliğinde yapıldı. Oda Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitimine TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Feyza Başak KOÇ, TOBB Bingöl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri ve kadın girişimciler katıldı.

BİNTSO’YA TEŞEKKÜR

TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Feyza Başak Koç, Bingöl’deki kadın girişimcilerin Türkiye ekonomisine katkı sağlaması için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. İş kadınlarının sayısının artmasıyla Türkiye ekonomisinin daha da güçleneceğini ifade eden Koç, “Kadın girişimcilere her zaman destek olan BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut Ayas ve yönetim kurulumuza teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

9 BİN KADINA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ

Habitat Derneği Proje Saha Koordinatörü Şengül Bayık, “Kız Kardeşim Projesi ile 2018 yılında 9 bin kadına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu projeyle girişimci gençlerimize ve kadınlarımıza ulaşarak onlara bir şeyler katmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında Bingöl’de 300 kadın girişimciye ‘Bireyler için finansal okuryazarlık ve Sosyal Medya Okur Yazarlığı ’ konusunda eğitimler verilecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü