Reklamı Geç
Advert

BELEDİYE’DEN AÇIKLAMA: “ÇALIŞMALARI GÖLGELEMEK VİCDANİ DEĞİLDİR”

Ali Bayram’ın, ‘Reklam var, önlem yok’ başlığıyla yer alan haberdeki iddialarına cevap veren Belediye; “Halkımızın ‘acil müdahale’ beklentisi varken, bu sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaları basite indirgemeye çalışmak vicdani olmadığı gibi farklı bir niyetin sonucu olarak da değerlendirilmektedir.”

BELEDİYE’DEN AÇIKLAMA: “ÇALIŞMALARI GÖLGELEMEK VİCDANİ DEĞİLDİR”

Ali Bayram’ın, ‘Reklam var, önlem yok’ başlığıyla yer alan haberdeki iddialarına cevap veren Belediye; “Halkımızın ‘acil müdahale’ beklentisi varken, bu sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaları basite indirgemeye çalışmak vicdani olmadığı gibi farklı bir niyetin sonucu olarak da değerlendirilmektedir.”

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Ali Bayram tarafından yerel basın aracılığıyla gündeme getirilen iddialara cevap verdi.

‘Belediye hizmetlerin reklamını yapıyor’ söylemlerinin yakışıksız olduğuna dikkat çekilen açıklamada, kamuoyunun genelini bilgilendirme adına yapılan hizmetlerin çeşitli yayın organları üzerinden paylaşılmasının bu denli vasat bir yaklaşımla basite indirgemeye çalışılmasının farklı bir niyetin sonucu olarak değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu görüş ve ifadelere yer verildi;

“ÇALIŞMALAR ÜRETİME GÖRE ŞEKİLLENİYOR”

“Öncelikle bilinmelidir ki, çalışma takvimi tatil veya mesai kavramına göre değil, asfalt üretiminin durumuna göre şekillendirilmektedir. Doğalgaz nedeniyle yapılan kazı çalışmalarından sonra yollarda oluşan tahribat nedeniyle halkımızın ‘acil müdahale’ beklentisi varken, bu sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaları gölgelemek vicdani değildir.”

“GERÇEKLİKTEN UZAK BİR YAKLAŞIMDIR”

“Şehir nüfusunun artması ve buna bağlı olarak araç trafiğinde yaşanan sıkışıklığın en yoğun olduğu bölgenin çarşı merkezi olduğu bilinirken, bu çalışmaların yürütülmesinde bir dizi aksaklıklar yaşanması kaçınılmazdır. Dört cadde üzerinden işleyen çarşı merkezi trafiğinin asfaltlama nedeniyle günübirlik kapatılması zorunludur. 7/24 asfalt üreten bir merkez olmadığı gerçeğini yok sayarak, çalışmaların istenilen vakitle gerçekleştirilmesini beklemek gerçeklikten uzak bir yaklaşımdır.”

“ZABITA VE TRAFİK EKİPLERİ KOORDİNELİ ÇALIŞMAKTADIR”

“Zabıta görevlilerinin kaba bir üslupla eleştirilmesi, çalışmalarının yok sayılması da kabul edilemez. Eksikler elbette söylenebilir ancak bunu sokak tabirleriyle değersizleştirme çalışmak yakışıksızdır. Zabıta görevlilerimiz çalışma yürütülen alanlarda gerekli tedbirleri almakta, park halindeki araçları uyarıcı anonsları yapmakta ve Trafik Şube Müdürlüğü ekipleriyle koordineli bir şekilde trafiği yönlendirmektedir. Bu hususta bir eksiklik varsa da, bunu farklı bir amacın altyapısı olarak basın üzerinden dillendirmek yerine tarafımıza iletilmesi samimiyetin göstergesi olurdu ama maalesef amacın üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğu görülmektedir. Seçim sürecine girildiği bugünlerde bu tür söylemlerin artırılmak istenmesinin taşıdığı anlamı da kamuoyunun takdirine sunmaktayız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü