Reklamı Geç
Advert
Lütfen Barış İsteyin
Hasan BERDİBEK

Lütfen Barış İsteyin

Gece saat 3’te oturup bu yazıyı sizlerle paylaşmak istememin sebebi tek şeydir. BARIŞ!. Yarın çocuklarım bugünleri sorarsa eğer barış için ben de haykırdım diyebileceğim, kanla kan temizlemeye çalışanlara alkış tutmadım diyebileceğim. Öldürün diye haykırmadım diyebileceğim. Bir ölüm karşısında sevinmedim diyebileceğim. Vicdanlı bir babanın çocuğu olmanın gururunu çocuklarımdan esirgemeyeceğim ben. Onlar için daha iyi bir gelecek arzuladığımın iyi niyet göstergesi olacak bu satırlar.

Şimdi burada seçim sonucunda bir takım iktidar sahiplerinin, gaflet ve delalet içinde hareket ettiğini söyleyip de gençliği harekete geçirecek halim yok. Aman gençlik ülke savunması diye ayaklanmasın, bazıları gibi siyasi emellerini ülke savunması gibi göstermesinler. Gençlik sadece yarın çocuklarının, çocuklarımızın karşısında başları dik durmak istiyorlarsa, insan hayatının korunması için barışı arzulasın.

Fazla uzatmayacağım, belirli medyalardan,belirli yayınlardan gündemi takip edip de barışı arzulamak bazı kesimler için cidden zor. Çünkü ben baktığımda cidden aklım almıyor o vahşeti. Savaşı savunan aydınları, ölümden beslenen siyasileri, kanla iktidarının temelini hayal edenleri aklımdan çok vicdanım reddediyor. Bomba patladığında ölen gençlere üzülmeyenlere inat kalleşçe uykusunda şehit edilen polise ağlamak da bizim vicdanımızın normalliğidir. Asla yüceliği değildir. Normal bir vicdan haksız yere ölen için üzülür. Ama sevinenler de vicdanız değiller sadece alçak vicdanlılardır. Uzun uzun saatlerce yazabilecek kadar konu olay var. Ama sadece Barış istiyorum. Bir vatandaş, bir birey, en önemlisi insan olarak barışı arzuluyorum. Siz de isteyin lütfen. Utanılacak bir şey değil bu. Yeryüzündeki en insancıl duygu, tüm dinlerde emredilmiş olan şeydir bu. Lütfen barış talep edin.

Hiçbir zaman savaşla, kanla, ölümle bir problem hallolmamıştır. Ne kadar ölüm o kadar gözyaşı demek. Gözyaşıyla sulamayalım tohumları, fidanları. O fidanlar o çocukları sevgiyle, barışla,huzurla sulayalım ki yarın rengarenk bir gelecekte yaşayalım. Her rengin sevgiyle büyüdüğü bir ülkede yaşayalım. Bu ülke bu topraklar hepimize yetecek kadar verimli ve büyük yeter ki toprağına kan ve gözyaşı yerine, sevgi ve barış dökelim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü