Reklamı Geç
Advert
Hayatınızdaki eksik kalmış şey
Esra KOLAK

Hayatınızdaki eksik kalmış şey

Bazı şeyleri çok mu abartıyoruz acaba?

Çok mu büyütüyoruz?

Bilemiyorum...

Bazen dünyanın tüm acıları bizde toplanmış gibi hissederiz. Ne garip bir histir ki bu herkesin penceresinde böyle görülür.

Çoğumuzun dünyalar dediği tek acısının aşk olduğunu tahmin etmek çok zor değil. Hayatınızdaki eksik kalmış şey gibi. Evet insan ruhu gereği hepimiz sevgiyi ararız bir yerde. Başka birinde büyümek, olgunlaşmak isteriz. Bir başkası için düşeriz yollara. Aşık olacağımız değil de aşık olduğumuzu bekleriz. Anılar bırakırız ardımızda, yollar bırakırız. Sonra çıkar karşınıza sizi nasıl sevebileceğini, ne yapacağınızı düşünür durursunuz. Kimse kimsenin kalbime hükmedemez biliriz. Ve asıl karşılıksız bir aşka düştüğünüzde durur zaman. Bihaberdir sen ona yazarsın, o başkasına anlar; ziyanı yok. Çünkü sevmek en güzel şey.

Gece uyumadan duymak istediğiniz ses; sabah ilk uyandığınızda aramak istediğiniz kişiyse, evet tutulur. Her dinlediğiniz müziği ona armağan edebilirsiniz. Sanmayın ki tüm dertler sizde toplandı. Bilmezsiniz; içinizdeki uçurumun aynısını yaşayan başkaları da var, üzülmeyin. Beyinlerde peyda olmuş bu düşünceleri bırakabilirsiniz. Gülmeye devam edebilirsiniz. Her zaman bir umut vardır. Ümitler içinde beklemek ve hakikatı unutmamak en doğru yol. Unutmayınız ki hepimizin kaybedecek daha önemli şeyleri var;  mesela anne gibi,  mesela baba gibi,  mesela kardeş gibi... Neye benzer bu bilirmisiniz?

Tıpkı ölümün olduğunu bilipte onu anlamamak gibi. Size düşen ne biliyomusunuz?

Herşeyin yerini ayrı yaşamak. Sorun her ne ise yüzünüzdeki tebessümü almasına izin vermeyin. Almanız gereken ne varsa hayattan almalısınız. Birşeyleri öğrenebilmelisiniz. Ben mesela az da olsa birşeyler öğrendim bu hayatta. Mesela hiçbir cüzdana sığmayan gökyüzünün huzur verdiğini, mesela vapurları izleyerek de mutlu olabileceğimi. Her şeyin geçip gittiğini, yaşadıklarımızın geçmişte kaldığını, beklentisizce yaşayabilmeyi. Karanlıkların er yada geç biteceğini, korkuların azalacağını, gideceğini, kalbimdeki güzel insanları üzmemeyi. Kin ve nefretin hiç kimseyi mutlu etmediğini. Anılarımızı, insanları, can kırıklarımızı avuç avuç su gibi yüzümüze çarpmanın işe yaramadığını. En güzel çaģların çocukluk olduğunu, en güzel şeyin sevgiden geçtiğini, tek tebessümde bile hayat bulunduğunu. Bir şeylere çok yoğun anlamlar yüklersek yaşamın karmakarışık, korkunç bir hal aldığını. En çok da iyiliğin hayatta huzur veren büyük bir dalga olduğunu öğrendim...

Sizler kalbinizi iyiliğe, sevgiye, doğruya, merhamete, vefaya ve samimi insanlara hep açık tutun...

Hepinizin onlara ihtiyacı olacak.

türk porn

Bu makalede yer alan görüşler yazara aittir ve BingölHaber'in editöryel politikasını yansıtmayabilir.

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yusuf     0000-00-00 ne kadar da samimi bir yazı
Elif     0000-00-00 Süper bir yazı
Meryem     0000-00-00 Süper..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü