Reklamı Geç
Advert
Beklentiler Yaralar
Esra KOLAK

Beklentiler Yaralar

'sevdiğimiz kadar seviliyoruz'..

Öylemidir acaba.. Değil, hiç değil hem de.

Çoğunuz buna bu şekilde inandığı için bu  kılıfı giydirdi belki de. Belki de avuttu kendini. Halbuki ne kadar da eksik bir tabir. 

Hangimiz sevdiği kadar sevildi? Ben sen ya da o... Kimse sevdiği kadar sevilmez ki; azı yada çoğu vardır sadece, buna bağlı kalıp beklemeyin. Beklemeyin boşuna, sevmeyecekler! Beklentiler yorar, kırar, üzer, kursak denen o yerde bırakır herşeyi! Bu yüzden bu kısası bırakın...

Evet seviyosak, illaki bekleriz sevilmeyi. Ama sevmekten korkmayın. Sevin, sevilin çokça sevin, hatta daha çok sevin, daha çok sevilin! Kalbini sevin mesela, gülüşünü sevin, gülerken kaybolan gözlerini sevin, size bakışını sevin, duanıza katacak kadar çok sevin, onun yanındaki huzurunuzu sevin..

Sevmek için bir neden aramayın. Kalbini bildiğiniz, kalbini bildiklerinden emin olduğunuz, derdini bildiğiniz derdinizi bilen kalbi güzel, kalbinizdeki güzel insanı yada insanları üzmeyin.. Evet sevdiğim kadar sevilmedim der bi yerde üzülürsünüz belki de. Aslında mutlu olmalısınız. Sevmeye nail bir kalbiniz olduğu için. Siz olun hiçbir şeyi ertelemeyin; Sevginizi, sevdiğinizi,  hayallerinizi, varlığınızı,  ailenizi, dostunuzu, tutkularınızı, umutlarınızı, yolunuzu, yolculuğunuzu..

Verilecek bir sevginiz varsa verin. Varsa gidilecek bir yolunuz gidin. Varsa söylenecek sözünüz söyleyin. Çünkü hayat çok kısa...

Çünkü zaman çok değerli..

Çünkü dokunduğu herşeyi alır zaman...


Bu makalede yer alan görüşler yazara aittir ve BingölHaber'in editöryel politikasını yansıtmayabilir.

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MUHAMMED     0000-00-00 Sevmeyi becerebildiğim vakit bundan kimseyi mahrum etmeyeceğim sözüm olsun
Feride     0000-00-00 muhteşem.. sürekli yazarmısınız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü