Reklamı Geç
Advert
İÇİMİZDE KALAN
Esra KOLAK

İÇİMİZDE KALAN

Nereye baksak gözlerimiz biraz eksik, içimiz yarım, nereye gittiğimizi ne yaptığımızı bilmeden dolaşıyor, ne yana dönsek kendimize çarpar olduk.

İnsanların üzerimizde bıraktığı etkinin sonucu mudur?

Sevdiğimizin, sevdiklerimizin bizde yarattığı yıkımlar, sırtımızdaki izler midir..

Evet bilirim sevmek ve özlemek ateşe dokunmak onu körüklemek gibi, kör kuyularda kaybolmak gibi, bucaksız bir yola çıkmak gibidir. Yüreğini yangınlarda yakmak gibi. Ama ben üşüyorum...

Yüreğim donmuş gibi kaskatı...

Yokluğu çok soğuk. yokluğu buz gibi soğuk..

Öyle bir üşüyorum ki hiç birşey ısıtmıyor içimi. Öyle bir uzak ki yerim... bütün yollar kapalı, kelimelerin boynu bükük, şarkılar yarım, içim buruk afkan dolu, dilim lâl konuşamıyor, dizlerim kırık koşamıyorum artık..

Düşüyorum..

Menzil uzak...

Hayallerimi rüzgara bıraktım şimdi yazılar duygular savuruyorum karanlığa.

Bazı yazılarda acılar var bilirmisiniz, ağrılar var, öte yanda umut saklı.

Duyulmayan sessiz bir çığlık bu aslında. Duymayan kalbe ne kadar anlatılabilir ki bu, hangi söz kâfi kalabilir?

Bir şey söylemesine gerek yok bana baksa ben anlarım kalbini. Düşünüyorum da en güzel hikayeleri, en güzel sevgiyi dünyalar bir araya gelse bile anlamayacaklara, görmeyeceklere mi anlatacağız hep? Belki de öldürmek gerek içimizde kalan ne varsa, aşktan, hayalden, yarından yana...

Çünkü bazen mücadele etmekte zordur, mücadele etmek isteyip edememekte.

Çünkü uzanamaz, konuşamaz, gidemezsin. iyi midir der kendi dünyanda boğulursun. Ama o aramaz, gelmez hatta aklına bile gelmezsin belki... Bu yılgınlıkk neye peki?

Bu buhran, bu araf, bu tükenmişlik. hangi şeyin sendromu?

Ah şu hep kırılan sol yanım, ah şu yorgun, ah şu insan tarafım...

Aydın günler için karanlıkta gerekli. Fazla kurcalamamak gerek bu yüzden bir şeyleri. Sağlığımız yerindeyse, kimseyi kırmamış üzmemişsek, vicdanımız rahatsa, kimsenin kötülüğünü istememişsek yaşayalım gitsin.

Size diyebileceğim en güzel şey; sabah uyandığınızda birilerinin aklına ilk düşen sizseniz ona sırtınızı dönmeyin, size sıradan insan muamelesi yapan kimseye de aşık olmaya filan kalkmayın. Sessizleşir, hissizleşir, garip olur çıkarsınız.


Bu makalede yer alan görüşler yazara aittir ve BingölHaber'in editöryel politikasını yansıtmayabilir.

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Merve     0000-00-00 İşte bu benm ablam. Benm ablamm.. Benim. Benim...maşallah ablaşumm. Bu uğurda yolunun açık olması temennisiyle. Gözüm yollarda bi sorasi için..
Aynur Şahin     2015-11-20 Yüreğinize, kaleminize sağlık!
muhammed     2015-11-20 Beni bir ben bilirim, bir de Yaradan. Bana bir ben lazımım, bir de anlayan... söylediklerinize katılıyorum esra hanım
Hüseyin     0000-00-00 Muhteşem
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü