Reklamı Geç
Advert
Barışın Üç Maymunu'(yuz)!
Hasan BERDİBEK

Barışın Üç Maymunu'(yuz)!

Sadrazam çıkmış, pişkin bir edayla Tahir Elçi olayının müsebbibi Pkk’dir diyor. Aynı gün akşam katıldığı tv programında sorulan soruya ise kendince usta bir manevrayla ; ‘’ Pkk yaptı demedim. Olayın müsebbibi Pkk’dir dedim’’ diyor. Pkk orda polisleri şehit etmese, kargaşa yaşanmasa Tahir Elçi de vurulmazdı diye konuşuyor. Laf cambazlığını artık yemiyoruz inanın.

Olayda müsebbib aramaya kadar ne ara geldi bu iş? Biz de müsebbib üzerinde mi duralım yani? Peki. Haydi müsebbiblerini inceleyelim bu olayın;

-Minarenin ayağına kurşun sıkan ve sıkanlar

-Savaşı başlatanlar ve savaşanlar

-Barışa inanmayanlar ve barışa yanaşmayanlar

-Ölümlere sessiz kalmakla yetinmeyip, ölümleri alkışlayanlar

-Tahir Elçi’nin barış istemesine neden olan herkes

-Ankara’da patlayan bombaya sessiz kalan herkes

-Ben,sen,biz. Ülke olarak insanlığımızı kaybederken sessiz kalan bir korkaklar yığınını andıran hepimiz…

Demem o ki sayın sadrazam hazretleri, olayda müsebbib arayacak olursak, cennette yediğimiz naneye kadar gider bu iş. Dünyaya gelmemiz, Habil-Kabil olayı vs. Yoksa biz kimler nelere sebep oluyor çok iyi biliyoruz.

Bize müsebbib değil, bize fail lazım.

Her ne kadar savaşa yandaş, barışa karşı bir ülke görüntüsü veriyor olsak da kimsenin eline silah verip de kimseyi vurdurtacak kadar profesyonel değiliz. Sadece sanalda savaş çığırtkanlığı yapıp barışa hakaret ederiz.

Ya da bomba falan patlatıldığında duymazdan geliriz.

Doğru söyleyenler, barışı savunanlar katledildiğinde sessiz kalırız. Ama bir o kadar da meraklıyız işte. Merakımızdan soruyoruz kim bu olayın faili diye. Laf cambazlığı artık çok sıkıcı geliyor inanın hepimize.

Hem bir adamın çekirdekten ne farkı var ki…

Adı şu, ağa babası şu ama bulamadık dersiniz ne olacak. 78 milyon ülkede bir adamı bulmak, sokakta çekirdek aramayla aynı değil mi? Anlarız inanın. Ama zaten bildiğimiz şeyleri eski, kıyak sözcüklerle anlatıp laf cambazlığına hiç gerek yok. Daha çok oy veririz inanın.

Biz ki, mafya babalarının teröre hayır mitinginde devletin polisini kullanmış, barışa evet mitinginde yüzlerce çocuğumuzu havaya uçurmuş bir ülkeyiz.

Biz ki müsebbibi Mit olan tırların varlığını açıkladı diye hücrelere atılmış gazetecilere susmuş bir ülkeyiz.

Yahu size başbakan diyoruz daha ne yapalım istiyorsunuz?

Barışa kıyılmış da sessiz kalmışız, Elçi’si için mi başınızı ağrıtacağız? Hadi söyleyin bize, kim bu olayın faili?

Hem casuslar hepsi cezaevinde ya da mezarda, koşup dış devletlere bilgi de sızdırmayız.

Üç maymunu bu kadar iyi oynayan bir topluluk daha görülmemiştir yeryüzünde. Onun için kıymetimizi bilmiyorsunuz. Siz söyleyin biz yine görmez,duymaz,konuşmayız.

 

türk porn rus sikiş

Bu makalede yer alan görüşler yazara aittir ve BingölHaber'in editöryel politikasını yansıtmayabilir.

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hikmet     0000-00-00 Bingöl haber sitesinde böyle cesur yazarların olduğunu bilmek sevindirici ilk defa devlete yalakalık yapmayan bir aydın yazmış oldu bu siteden. Takip ediyorum Barış'ın üç maymunu hariç hiçbir yazı ya da haber eleştirel değil aksine kendi halkını satan kendi halkına hakaret eden hükümete yakın haber yapan toplumun diğer kesinlerini görmezden gelen sistem ağzı ile haber yapan diğer sistem yalakalardan hiç bir farkı yok. dilerim bundan sonra siz de biraz eleştirel ve gerçekçi haberler yaparsınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü