Reklamı Geç
Advert
İşkur İşçi Alımında 35 Yaş SKANDALI !!!
Hakikat Kalem

İşkur İşçi Alımında 35 Yaş SKANDALI !!!

"Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü'nün 
Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Bingöl belediyesine 300 kişilik istihdam edileceği belirtildi. Yapılan ilk açıklamada şartnamede 18 yaş üstü erkeklerin alınacağı belirtilmesine rağmen başvurularda 35 yaş sınırı konuldu.

 

"Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü'nün 
Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Bingöl Belediyesine 300 kişi alınacağını kamuoyuna duyurmuştu. Bu programa başvuru şartları olarak aşağıda ki şartlar belirtilmişti.

 

Genel şartlar:

1-Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

2-18 yaşını tamamlamış (19 yaşından gün almış) olmak,

3-Emekli, Malul, Köy Korucusu vb. adlar altında kamudan herhangi bir maaş almamak,

4-Açıköğretim hariç Öğrenci olmamak.

Özel şartlar:

1-Katılımcılar seçilirken sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfında dosyası olanlara öncelik verilecektir.

2-Belediye projelerinde işe yerleştirilecek olanlar temizlik(çöp, kent temizliği vb.)   işlerde     çalıştırılacaktır.

3-Belediye projelerinde işe yerleştirilecek katılımcılarda belediye mücavir alanlarında ikamet edenlere öncelik verilerek seçilecektir.

4-Belediye projelerinde işin niteliği gereği %90 erkek, %10 kadın kontenjanı uygulanacaktır.

5-Belediye projelerinde seçilen katılımcılar proje kapsamında İŞKUR tarafından belirlenen üniformaları    giyeceklerdir.

6-Katılımcılar başvuranlar arasından liste yöntemi ile belirlenecektir.

Ancak başvuru yapan birçok adayın başvuruları geçersiz sayıldı. Sebebi ise Erkeklerin 35 Yaş ve Üstü olması istenildi. Genel şartlar ve özel şartlarda belirtilmemesine rağmen uygulanan bu haksız yöntemin bir başka çelişki konusu ise alınacak 300 kişi belirli şahıslara kontenjan mı ayrıldı sorusu akıllarda oluştu. 18-35 yaş arası genç işsizler ne yapmalı? Bu konuda gençlere nasıl bir istihdam sağlanacak? Bu olay ise Bingöl de 2. Kez Yaşandığı da bilinen gerçekler arasında olduğu bilinmekte. "Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü'nün 
Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Bingöl belediyesine 300 kişilik istihdam edileceği belirtildi. Yapılan ilk açıklamada şartnamede 18 yaş üstü erkeklerin alınacağı belirtilmesine rağmen başvurularda 35 yaş sınırı konuldu.

Özellikle erkeklerde 35 yaş sınırının konulmasının dayanağı ne?

Aldığım duyuma göre 35 yaş sınırının erkeklere konulmasının dayanağı alınacak kişilerin park ve bahçelerde çalıştırılacağı, gençlerin bu alanlarda çalışmadıkları öne sürüldüğü için 35 yaş sınırı getirilmiş.

Çalışıp veya Çalışmayacaklarını nerden biliyorsunuz?

Gençleri istihdam edilip sonrasında çalışan veya çalışmayanı ayırt edecek oto kontrolünüz yok mu?

Çalışmayanları veya işten kaytaranları tespit edip uyarı yapıp uymayanları çıkarıp yerine kurada yedek listede ismi olan vatandaşı almanız daha uygun olmaz mı?

Şahıslara verilen kontenjandan gelen vatandaşın çalışacağından ne denli eminsiniz ve ne tür teminatı var?

Gençlerin iş imkânı bulamayıp kahvelerde ve sokaklarda dolaşması ailelerine yük olmaları aklınıza geliyor mu?

Kamuda istihdama alınmayan gençler için özel sektör ve yatırımcıları memleketimize teşvik etmek için ne tür çalışmaları var?

 

Kısacası gençler bu memlekette ne yapmalı? Hani gençlik önemliydi; hani gençler bizim geleceğimizdi?

SEVGİ ve SAYGILARIMLA...

 

rus sikiş türk porn

 

 

Uzun bir aradan sonra tekrar yazmaya karar vermemin sebebi  şehrimizde yaşanan bunca çarpıklığa karşı sessiz olmamı vicdanımın kabul etmemesidir..  Ramazan ayı ve bayramında pek ağır konuşmak istemedim.  Zibidi desem çok ağır olacak ama kendini bilmezlere edecek biraz lafım var buradan.

Pek sevgili,değerli,kıymetlimiz ve canımız belediyemiz bu aralar yine listelerde üst sıraları kimselere kaptırmıyor. Gerek  beceremediği işçi alımları, gerek ramazan ayında yapılan su kesintileri gerek sökülmeye başlanan kaldırımları ile olsun belediyemiz işlevselsizlik yönünden sırasını kimseye kaptırmıyor. Temizlik işçilerini ayırıyorum çünkü onlar cidden o belediye içerisinde işlerini hakkıyla yerine getiren tek kişiler.  Başkan desen ne çarşıda ne belediyede ne de herhangi bir çalışmanın başında yok orada toplantıda yok şurada toplantıda. Bingöl diyorum sayın başkan Bingöl. Bingöl sizin işinizin tam olarak neresinde? Ramazan ayında suları keseceğiz diyorsunuz 24 saat geçmeden twitterda kutlama mesajı atıp çok şükür suları bıraktık diyorsunuz ama şehir dört gün rezalet içinde sizden yeni bir tweet gelmiyor? Siz sudan işlerle uğraşmak yerine milletvekili görünümlü iki tane adamla yok sahur keyfi yok iftar keyfi. Bir de paşalarım sahurlarını  tırnak içerisinde elit mekanlarda yapıyorlar. O ödettirdiğiniz hesapların her biri kaç yüz binlik ihaleye denk geliyor acaba?  Kaç yemekle trilyonluk ihale alınabiliniyor acaba? Herkesin neden müteahhit olduğu belli bu şehirde. İş almak için siyasi kimilkleri olan ama insani kimliklerini kaybetmiş ve aramayan kişilerle bir iki yemek işte.  Kendinize gelin artık paşalar. Bayram oldu bitti bu şehirde. Halkın bayramını kutlamaya hanginiz gitti? Ramazanda evlere iftara gidiyor diye övdüğümüz reis bey bayramda kaç tane kapı çaldı? Kaç esnaf ziyaret edildi? Vekiller kaç köye gidip köylülerle bayramlaşıp dertlerini dinledi? Ama birileri esnafa da köylüye de Bingöllüye de yalnız değilsiniz diyebiliyor hala… Sahi vekillerimizin adı nedir acaba?

 

Gelelim diğer mevzuya. İl başkanı isimli bir şahsiyet çıkmış buradan yerel gazeteden sağlık bakanlığına verilen soru önergesini cevaplıyor. Yahu kimsin sen? Sağlık mı bakanısın? Daha önce nerdeydin? Soru önergelerinin muhatabı sen misin? O zaman biraz soru önergeyelim de sana onlara da cevap ver.

Hastane ek binası neden hala bitmiyor? Bitmesi için ne yaptınız?

Köprü yapımı resmi olarak geçen yıl başlayacaktı neden başlamadı? Başlaması için ne yaptınız?

Genç yolu neden sadece başlamış gibi gösteriliyor, iki makineyle bitmeyeceği belli olan yol için karayolları müdürü ile hiç görüşütünüz mü?

 Ya da herhangi bir şube müdürü ile işçi alımı ve ihale işleri dışında herhangi bir hizmet için görüştünüz mü hiç?

Hizmetlerimiz diyorsunuz da hacı inan siz hiçbir şey yapmıyorsunuz. İşlemeyen bir trafik, rezil bir kirlilik bitmeyen hastaneler, köprüler, yollar kısacası rezalet denen şeyin içini dolduracak tüm argümanları toplamışsınız hala hizmetten bahsediyorsunuz.

 Pişkinlik ve yüzsüzlükte de tarihe geçme peşindesiniz sanırım. E öyle olmasa meclis üyesi kendini işe aldığında bunun kanunen bir sakıncası yoktur demezsiniz. (evet bingölde belediye meclisi üyesi ir şahsiyet kendini belediyede işe aldı.) Etik veya ahlak gibi kavramları bildiğinizi varsayıyorum.  Ya da çok iyimserim. Etik ve ahlaktan yoksun rezil ve yüzsüz bir siyasetçinin gösterebileceği pişkinlikten daha fazlası sizde mevcut. Bu halkla alay etmeyi bırakın artık. Neymiş il başkanıymış. Valla bu ilin hiçbir şeyidir. Ne yapmış bu millete aptal yerine koymaktan başka. Ağzından hizmet lafı düşmüyor ama ortada bir şey yok.

Vekilinden, belediye başkanından il başkanına  tam ir çürümüşlük ve kokuşmuşluk içinde siyaset yapamayan bu güruh bu şehrin geleceğini gaspetmekteler. Etik ve ahlaklı siyasetçilerin yetiştirildiği bir şehirde bu tür şahsiyetlerin kendi menfaatlerini her şeyin üzerinde görmesi şehri daha ilerilere taşımakta birer engeldir.  Tez vakitte belediye başkanından ve il başkanından istifa, kol başkanlarının görevlerinden alınmalarını bekliyoruz. Vekillerin de bir gün mecliste kürsü denen yerde bizim bu sorduğumuz soruları falan sormalarını istiyoruz. Köprü hastane falan işte..

Şaka tabii ki. Bunlar istifa mı eder? Bunları görevden kim alacak? Çünkü birini görevden almak için ondan daha iyi olmak gibi bir şeyler gerekir. E meclis kürsüsü de en kötüsü. Korkam o kürsüye çıkıp Bingöl’ün şu sorunu var diyeler. Yahu söz o kürsüye çıkıp hastane yaptık, köprü yaptık desinler yine medeni cesaretlerinden ötürü aynen burada alkışlayacağım. Ama yok. Adamları meclise gönderdik yahu memlekette o birisinin adını bile unutmuş insanlar.

Neyse  neyse yine suların kesildiği yolların ve hastanelerin başka baharlara kaldığı rezil bir gündemin sonunda geldik. Kendinize dikkat edin. Az sesinizi çıkarın lütfen. Biraz galeyana gel ey halkım az küfret nefret et. Seni nefrete, kine, küfre ve galeyana getirmek için ben daha ne edem...:) 


Bu makalede yer alan görüşler yazara aittir ve BingölHaber'in editöryel politikasını yansıtmayabilir.

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İlyas doğanlı     2018-05-21 İl başkanı değil sanki selçuk parsadanın dini versiyonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü