Reklamı Geç
Advert
SELAM VE SAYGIYLA...
Celal ARSLANGİRAY

SELAM VE SAYGIYLA...

Selamun aleyküm. Kelimelerim heyecanıma yenik düşüp cümle içinde yer değiştirip anlamlı bir cümleyi anlamsız yapabilir şimdiden özür diliyorum. Çocukluktan hayalini kurduğum köşe yazarlığına an itibariyle kavuşmuş bulunmaktayım, umarım bu ilk ve son yazım olmaz. Bu hayale kavuşmama sebep olan güzel insan Hasan Berdibek kardeşime ve onun cennet kokulu oğlu junior Hasan’a, onlardan çok şey öğreneceğimden emin olduğum dostlarım Mesut Kovalar ve Abdullah Caf’a kucak dolusu sevgiler, selamlar iletiyorum. Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. Ben Celal Arslangiray. Anam Az’lı babam Sini-Velan’lı (ama biz siniliyiz, arada köprü var) bende Madrak’ta doğmuşum. İlk, orta, lise eğitimimi Bingöl’de yaptım. Birkaç dershane yılından sonra; Konya Selçuk üniversitesi Kadınhanı meslek yüksekokulu doğalgaz ısıtma sistemleri sıhhi tesisat ve teknikerliği (bölüm adını 2 ayda ezberledim) bölümünü kazandım, kısaca ‘kalorifercilik’ diyebilirsiniz. Okul bittikten sonra Düzce üniversitesi-inşaat bölümünü kazanıp okumaktan sıkılıp okulu yarıda bıraktım. Çünkü okumak gerçekten çok sıkıcı. Ama siz okuyun. 

Bingöl sokak ve mahalle kültürüne göre büyüdüm. Yapılan yanlışlar sonucunda annemden çeşitli ve ilginç dayaklar eşliğinde şu an ki kıvama gelmiş bulunmaktayım. (İlerleyen yazılarımda bu dayak çeşitlerini birlikte inceleyeceğiz). Aziz Yıldırım’ı Silivri, Metris, Çağlayan da beklerken devletimiz memurları tarafından bilinci kapanana kadar dayak yiyip bilinci açıldıktan sonra elhamdulillah Fenerbahçe’liyiz diyenlerdenim. Çeşitli hobilerim ile hayattan zevk almak için çaba sarfetmekteyim bunlar; müzik (söz yazarlığı, thrash metal), amatör fotoğrafçılık, kick-boks, muay thai (güzel dayak yerim ve atarım), minyatür araba koleksiyonu, küfür etmek ve buna benzer sıradan hobiler. 
Genelde benim için Bingöl’ü sevmez sürekli eleştirir diye konuşurlar evet sonuna kadar haklılar. İçinde birkaç güzel kalp dışında hiçbir değeri yok gözümde. Sonra ki yazılarımda bunlardan uzun uzun bahsedeceğim. 
Bu yazıyı bir tanışma yazısı, kendimi tanıtma yazısı olarak kabul etmenizi, yazım ve anlam bozuklukları varsa görmezden gelmenizi rica eder hepinize kucak dolusu sevgiler yollamak isterdim ama inanın içimden gelmiyor. Ve farkettim ki ilk defa bir yazımda küfürlü kelimelere yer vermiyorum çünkü bunun son yazım olmasını istemem. Neyse lafı çok dolandırmadan 2018’in hepimize sağlık, bereket, huzur, para, para, daha çok para ve güzel insanlar getirmesi dileğiyle... 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
onur     2018-01-05 Gerçekten çok samimive içten bir yazı olmuş seni ve yazılarını sürekli görmek istiyoruz sayın celal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü