180 Korucu Afrin'e Gönderildi

180 Korucu Afrin'e Gönderildi

Diyarbakır’dan 90 Mardin’den 90 toplamda 180 Güvenlik Korucumuz Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yürütülmekte olan Zeytin Dalı harekâtına katılmak üzere bugün Diyarbakır ve Mardin’de düzenlenen uğurlama törenleri ile Afrin’e gönderildiler.

GÜNDEM - 2018-02-22 09:24:27

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya SÖZEN "Diyarbakır’dan 90 Mardin’den 90 toplamda 180 Güvenlik Korucumuz Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yürütülmekte olan Zeytin Dalı harekâtına katılmak üzere bugün Diyarbakır ve Mardin’de düzenlenen uğurlama törenleri ile Afrin’e gönderildiler." dedi.

Sözen sözlerine devam etti; Gönüllülük esasına göre Afrin’e gitmek için başvuran Güvenlik Korucularımızın arasından seçilen 180 kişinin tamamı Korucu özel timlerinde görevli olup kısa süre önce Foça Jandarma Okullar komutanlığında eğitimden geçmiş kişilerden seçilmiştir.

Bu güvenlik Korucularımız aynı zaman da Sur ve Nusaybin’de PKK Terör Örgütüne karşı yürütülen operasyonlarda yer almış meskûn mahalde çatışma tecrübesi olan arkadaşlarımızdır.

Kürt Kökenli olan bu Güvenlik Korucularımız Suriye’de terör örgütlerinin baskı ve zulmü altında olan Kürt kökenli ve diğer etnik guruplara ait din kardeşlerimizi Terör örgütlerinin zulmünden kurtarmaya gidiyoruz. Orada huzuru barışı ve kardeşliği sağlamaya gidiyoruz.

Günlerdir batı kamuoyunda ve içimizdeki Fransızlar tarafından ‘’ Bu operasyon Kürtlere karşı yapılıyor yalanını yerle bir etmeye ve bu yalanı ortaya atanlara Osmanlı Tokadı indirmeye gidiyoruz. Biz Kürt Kökenli, Zaza Kökenli Güvenlik Korucuları olarak yıllarca bu ülkede huzur ve barış içerisinde yaşıyoruz.40 yıldır bölgede huzur ve barışımızı bozmaya çalışan terör örgütleri, şer odakları ve onların işbirlikçileri ile savaşıyoruz. Doğu ve Güneydoğu da beraber teröristlere karşı mücadele verdiğimiz görev arkadaşlarımız olan asker ve polisimiz ülkemizin huzur ve güveni için orada Şehit ve Gazi olurken biz arkadaşlarımızı yalnız bırakıp bu duruma seyirci kalmaya razı olamazdık.

Biz Güvenlik Korucuları olarak bütün dünyaya sesleniyoruz. Ne PKK, ne YPG, ne PYD hiçbir terör örgütü Kürtlerin temsilcisi değildir. Bizim tek temsilcimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Kürtleri teröristlerle aynı potada görmek hainliktir, alçaklıktır. Kürtler de en az bu ülkede yaşayan diğer etnik guruplar kadar vatanını, milletini ve bayrağını seven insanlardır. Biz Güvenlik Korucuları dün olduğu gibi bugün de yarında sonsuza dek devletimizin yanında, milletimizin emrinde vatanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER