Vali Mantı, KADEM Bingöl Temsilciliği Açılış Törenine Katıldı

Vali Mantı, KADEM Bingöl Temsilciliği Açılış Törenine Katıldı

Vali Ali Mantı eşi Işıl Mantı Hanımefendi ile birlikte Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Bingöl Temsilciliğinin açılış törenine katıldı.

BİNGÖL - 2018-05-11 09:29:46

Diamond Düğün Salonunda yapılan açılış töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

 
Kadem Bingöl temsilcisi Gülsüm Değişman’ın yaptığı açış ve selamlama konuşmasından sonra KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz yaptığı konuşmada KADEM’in kuruluş amaçlarına ve hedeflerine dikkat çekti.
 
Daha sonra konuşan Valimiz Sayın Ali Mantı ise şunları ifade etti:
 
'Öncelikle Genel Başkanımıza ve Şube Başkanımıza bu nazik davetleri için teşekkür ediyorum. Katkılarından dolayı başta belediyemiz olmak üzere üniversitemize tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. 
 
Bingöl şubemizin kadınları özellikle birlik, beraberlik ve dayanışma konusunda en güzel şekilde örgütleyeceğine inanıyorum.  Çünkü biz merhametin, maneviyatın ve medeniyetin yoğun yaşandığı bir toplumun mensuplarıyız. Tarih boyunca Allah’ın yarattığı biricik varlıklar olarak kadın ve erkek arasında asla bir ayırım yapmamışız. Bu anlayışımızı hep birlikte sonraki nesillere taşımışız, taşıyoruz. Kadını ve erkeği sorumlu varlıklar olarak görmek ve ikisi arasında rekabet yerine işbirliğini öne çıkarmak mirasçısı olduğumuz medeniyetin bizlere öğrettikleridir.
 
Mazlumların ve mağdurların son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini hep birlikte maddi ve manevi olarak destekleyip birlik ve beraberliğimizi daim etmeliyiz. Muhtaçların sesi olabilmek için her alanda gelişmiş ve güçlü olmak lazımdır. Paylaşmak ve muhtaca el uzatabilmek için imkanlarınızın olması gerekir.
 
Bizler işlerimizi doğru yaparsak rabbimizin yardımı daima yanımızda olacaktır. Birbirimizle çekişmeyelim didişmeyelim. Bir ve beraber olalım. Düşmanlara yem olmamak için birliğimizi beraberliğimizi muhafaza edelim. Bu vesileyle tekrar KADEM Genel Başkanımıza, bu güzel ve yoğun faaliyetlerinden dolayı Bingöl Şube Başkanına ve tüm haziruna saygılar sunuyorum. Allaha Emanet Olun.’
 
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Bingöl Temsilciliğinin açılış törenine Valimiz Sayın Ali Mantı ile eşi Işıl Mantı Hanımefendinin yanı sıra Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve eşi Pervin Barakazi, Rektör Prof.Dr İbrahim Çapak, KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz ile KADEM Yönetim Kurulu üyeleri, Kadem Bingöl temsilcisi Gülsüm Değişman, kurum amirleri, STK temsilcileri, ve vatandaşlar katıldı
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER