FEDAŞ’tan Yatırım Çalışmaları

FEDAŞ’tan Yatırım Çalışmaları

Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü, kentte sürdürdüğü yatırım çalışmalarına devam ediyor. Bingöl ili ve ilçelerinde elektrik şebekelerinin yenilenmesi ve yer altına alınması noktasında çalışmalar aralıksız devam ediyor.

BİNGÖL - 2018-06-08 09:43:59

2018 yılı için planlanan yatırım faaliyetleri kapsamında Merkez Simani Mahallesi’nde (Hürriyet Koleji’nden başlayıp Opet Kavşağı’na kadar olan güzergah) elektrik tesis yenileme ve iyileştirme çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Güzergahta bulunan ve olumsuz görüntü oluşturan tesisler, yer altına alınarak bölgenin çehresi modern bir görünüme kavuşturulacak. Kentteki mevcut trafo binalarının iç ve dış tadilatları gerçekleştirilirken; çalışmaların tamamlanması ile birlikte belirtilen güzergahta modern aydınlatmalar devreye alınacak. Ayrıca yeni beş adet trafo ilavesi ile de bölgenin enerji kalitesi artmış olacak. Arıza kaynaklarını en aza indirgemek için ve bölgedeki yeni yapılaşmalara paralel enerji tedariki anlamında güç artırımları ve ilave trafo çalışmaları yapılmaya da devam edecek.

HEDEF BİNGÖL’E DEĞER KATMAK

Yapılan açıklamada ilerleyen süreçte yatırım çalışmaları programı kapsamındaki diğer projelere ait tesis çalışmalarına da hız kesmeden devam edileceğinin bilgisi verilirken; hedefin Bingöl’ün kalkınmasına katkı sağlamak ve müşterilerin yaşam kalitesini yükseltmek olduğuna dikkat çekildi.

 
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER