Çocuklarımızın Karne Heyecanına Ortak Olduk

Çocuklarımızın Karne Heyecanına Ortak Olduk

Vali Ali MANTI 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının tamamlanması nedeniyle düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

BİNGÖL - 2018-06-09 09:25:09

Vali Mantı, İMKB Mustafa Kemal Paşa İlkokulunda gerçekleştrilen karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, ‘2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı'nı tamamlamış bulunuyoruz. Pırıl Pırıl Öğrencilerimizle karne heyecanını yaşadık. Kendilerine ve ailelerine hayırlı ve bereketli bir gelecek diliyorum. İlimizde 60 bin öğrenci, 4000 öğretmen ve 367 eğitim kurumuyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz. Hamdolsun Bingöllümüzde eğitim ve öğretim konusunda ciddi bir trend yakalamış bulunuyoruz. Okul, aile ve öğrenci işbirliği ile son derece başarılı bir süreçten geçiyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha başarılı sonuçlarla bu süreçleri devam ettireceğiz. İlimizdeki eğitim kurumları özellikle fiziki açıdan son derece iyi. Hatta Türkiye standartlarının üzerinde diyebiliriz. Bu kurumlarda yetişecek çocuklarımızın, gençlerimizin önce ilimize sonra da ülkemize ve tüm insanlığa faydalı bireyler olmasını diliyorum’ dedi.
 
Törenin ardından derslikleri ziyaret eden Vali Mantı birinci sınıfları ziyaret ederek miniklerin karnelerini dağıttı, öğrencilere hediyeler verdi ve ailelerle birlikte toplu fotoğraf çektirdi.
 
Karne dağıtım programına Valimiz Sayın Ali Mantı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Cevat Gün, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İMKB Mustafa Kemal Paşa İlkokulu Müdürü Ayhan GEZER, okul idarecileri ve öğretmenleri ile öğrenci velileri katıldı.
 
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER