Araç filosu artık daha güçlü

Araç filosu artık daha güçlü

Bingöl Belediyesi, hizmet ağına kattığı 5 milyon 770 bin 709 TL yatırım bütçeli 18 aracı tanıttı.

BİNGÖL - 2018-06-12 09:42:38

Bingöl Belediyesi, kente en iyi şekilde hizmet verebilmek amacıyla satın aldığı yeni araçlar için tanıtım töreni düzenledi.

Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun kurum amirleri katıldı.

Programda konuşan Yılmaz, araç filosunun güçlendirilmesine paralel olarak hizmetteki kalitenin de daha da artacağını söyledi.

Bingöl Belediyesi’nin vatandaşlara hizmet etme noktasında var gücüyle çalıştığını kaydeden Yılmaz, “Belediyemiz hayata geçirdiği ve planladığı projelerle güzel işlere imza atıyor. Bizde belediyemize destek konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Bugün araç filosuna dahil edilen yeni araçlarımızın belediyemize, ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Barakazi: “Toplam 40 yeni araç aldık”

Belediye Başkanı Yücel Barakazi ise göreve geldikleri günden beri toplamda 40 yeni araç alarak araç filosunu güçlendirdiklerini belirtti.

Barakazi, “Göreve geldiğimizde filomuzdaki araç sayısı 61 idi. Bu süreçte gerek öz kaynaklarımızı kullanarak gerekse İLKBANK aracılığıyla çeşitli envanterde 40 araç alarak bu sayıyı 101 yükselttik. Böylece araç filomuzu daha güçlü ve daha donanımlı hale getirdik. Şuanda tanıtımını yaptığımız 18 aracımızı alırken, KDV muafiyet belgesi sayesinde vergi ödemedik. Böylece bütçemize 843 bin 557 TL katkıda bulunmuş olduk” dedi.

Araç filosunun belediye çalışmalarında en önemli paya sahip olduğunu kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Göreve geldiğimizden bugüne kadar ilimize daha kaliteli ve daha hızlı hizmet verebilmek için çalışıyor, araç filomuzu güçlendiriyoruz. Bunu sıklıkla vurguluyorum, yerel yönetimlerin en büyük gücü ve kapasitesi araç parkındaki iş makinelerinin sayısıyla eşit orantılıdır. Araç sayısında artış sağlandıkça buna bağlı olarak hizmet kalitesi de artacaktır.  Yeni araçlarımız, İlimize hayırlı olsun diyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından 18 araç şehir turu atarak kamuoyuna tanıtıldı.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER