Kırsal Kalkınma Günleri ve Tarıma Değer Katanlar Ödül Programı

Kırsal Kalkınma Günleri ve Tarıma Değer Katanlar Ödül Programı

Valimiz Sayın Ali MANTI, ‘Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce düzenlenen ‘Kırsal Kalkınma Günleri ve Tarıma Değer Katanlar Ödül Programı’na katıldı.

BİNGÖL - 2018-06-12 09:44:35

Valimiz Sayın Ali MANTI, ‘Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce düzenlenen ‘Kırsal Kalkınma Günleri ve Tarıma Değer Katanlar Ödül Programı’na katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören il tanıtımını içeren video gösterimi ile devam etti.
 
Program İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Burhan Bahadır’ın açış ve selamlama konuşması ile başladı.  Bahadır konuşmasında, ‘İlimiz, nüfusunun %43’ü tarımla geçimini sağlayan, topraklarının %44’ü mera olan, 510 bin küçükbaş, 138 bin büyükbaş hayvan, 132 bin arı kovanına sahip,  bereketli toprakları, zengin su kaynakları ve sosyo kültürel zenginliği ile tam anlamıyla tarım kenti olmaya aday bir ildir’ dedi.
 
Daha sonra yaptığı konuşmada Valimiz Sayın Ali MANTI ise şunları söyledi;
 
 “Bingöl İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğünce yapılan faaliyetleri izledik. İnşallah bu güzel faaliyetler önümüzdeki dönemlerde artarak devam edecektir. Sayın bakanımıza ilimize ve bölgemize yaptığı tüm yatırımlar için tekrar teşekkür ediyorum. Bugün Bingölümüzün gündeminde çok değerli bir yatırım olarak Sütaş var. Gerçekten Türkiye’nin en önemli projelerinden birisidir. Bu yatırımdan daha güzel bir yatırım yapılacağına inanmıyorum. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza özellikle de Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. İl Valisi olarak diğer Valilerin gıpta ile baktığı bir proje Sütaş Projesi. Bingöl’den daha büyük arazileri olan, Bingöl’den daha büyük imkanları olan iller dururken Bingöl’ün tercih edilmesi tamamen sayın Bakanımızın sayesinde olmuştur. Bakanımıza tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah tarım potansiyelimiz, atıl kalan ahırlarımız arazilerimiz ve diğer potansiyellerimiz Sütaş’la beraber hızla faaliyete geçecektir. Bingöl’e 65 Milyon para girecek, 10 bin kişiye iş verilecek İnşallah.’
 
Program, ‘Tarıma Değer Katanlar’ projesinde ödül almaya hak kazananlara ödüllerinin takdimi ile sona erdi.
 
Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali Mantı’nın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Vali Yardımcısı Cevat Gün, Bingöl İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Burhan Bahadır, kurum amirleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER