2 SIĞINAK VE TUZAKLANMIŞ EL YAPIMI PAYLAYICILAR ELE GEÇİRİLDİ

2 SIĞINAK VE TUZAKLANMIŞ EL YAPIMI PAYLAYICILAR ELE GEÇİRİLDİ

Bingöl’ün Genç İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri tarafından Genç İlçesi’nde gerçekleştirilen operasyonlarda el yapımı patlayıcılar, 2 sığınak ve içerisinde çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi.

İLÇE HABERLERİ - 2018-10-16 09:25:50

Bingöl’ün Genç İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri tarafından Genç İlçesi’nde gerçekleştirilen operasyonlarda el yapımı patlayıcılar, 2 sığınak ve içerisinde çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi.

GENÇ İlçesi’nde gerçekleştirilen istihbari çalışmalarda ele geçirilen malzemeler ile ilgili valilik açıklamasında şöyle denildi:

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda; Genç İlçesi mülki sınırları içerisinde icra edilen operasyon neticesinde Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından kullanılan 2 adet sığınak içerisinde ve araziye tuzaklanmış; 6 Adet büyük tüp içerisine hazırlanmış 300 kg. ağırlığında El Yapımı Patlayıcı, 1 Adet uzaktan kumanda alıcı ile araziye tuzaklanmış 2×20 kg. ağırlığında El Yapımı Patlayıcı, 2 Adet elektrikli fünye, 40 Metre uzunluğunda kablo, 1 Adet şişme bot ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.”

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER